Státní zámek Lemberk

Zámek Lemberk je perlou raně barokní architektury. Původně gotický hrad byl vystavěný ve 40. letech 13. století manželem sv. Zdislavy, Havlem z Lemberka. V polovině 16. století byl přestavěn na renesanční zámek a v letech 1660 až 1680 upraven do současné raně barokní podoby.

Co navštívit v Praze během pár dní

Snad každý cestovatel uvítá při svých toulkách evropskými metropolemi několik tipů na místa, kam se vyplatí zavítat. V Praze jsme pro vás vybrané památky rozdělili do skupin dle lokality, aby přesun z jednoho místa do druhého v rámci každé skupiny byl pokud možno snadný a rychlý.

Navštivte krásnou Srí Lanku

Srí Lanka je malební ostrov nacházející se jižně od Indie. Kromě turisticky vydaně navštěvovaných míst zde stále naleznete i poklady návštěvníky dosud neprobádaná a nedotknutá. Přečtěte si o Srí Lance více.

5 nejkouzelnějších míst Chorvatska: Tyhle musíte navštívit!

Chorvatsko je jedním obřím klenotem, jehož krásy nás nepřestávají ani po letech a napříč generacemi udivovat. Nabízí přenádherné písčité i oblázkové pláže, vyhlášenou gastronomii, okouzlující faunu i flóru, ale i historické památky, které se objevily rovnou v několika filmech a světoznámých seriálech. Máme pro vás výčet několika míst, které musíte poctít svou návštěvou.

Kde se natáčely legendární Hry o trůny? Chorvatsko jasně vede!

Hry o trůny v jejich seriálové nebo knižní adaptaci milují fanoušci z celého světa. Příběhy plné intrik, vášně, lítých bojů, ale i krásných žen a mužů, z nichž testosteron doslova stříká, provázejí okouzlující lokace a místa, která na nás zanechaly nesmazatelné stopy. Víte, kde se ale seriál vlastně natáčel? Prvenství drží Chorvatsko!