5 nejkouzelnějších míst Chorvatska: Tyhle musíte navštívit!

Chorvatsko je jedním obřím klenotem, jehož krásy nás nepřestávají ani po letech a napříč generacemi udivovat. Nabízí přenádherné písčité i oblázkové pláže, vyhlášenou gastronomii, okouzlující faunu i flóru, ale i historické památky, které se objevily rovnou v několika filmech a světoznámých seriálech. Máme pro vás výčet několika míst, které musíte poctít svou návštěvou.

Kde se natáčely legendární Hry o trůny? Chorvatsko jasně vede!

Hry o trůny v jejich seriálové nebo knižní adaptaci milují fanoušci z celého světa. Příběhy plné intrik, vášně, lítých bojů, ale i krásných žen a mužů, z nichž testosteron doslova stříká, provázejí okouzlující lokace a místa, která na nás zanechaly nesmazatelné stopy. Víte, kde se ale seriál vlastně natáčel? Prvenství drží Chorvatsko!

V Maroku vás nadchne Agadir i vnitrozemí

Do Maroka neboli Marockého království se nelétá pouze za sluněním a koupáním. Důvody jsou hned dva. Zaprvé – tři čtvrtiny pobřeží této severoafrické země omývá Atlantský oceán, který není zrovna ideální pro milovníky teplého a klidného moře. Zadruhé – vnitrozemí je natolik zajímavé, že by byla věčná škoda strávit celou dovolenou v Maroku výhradně pobytem v hotelu a jeho blízkosti.