TOP 5 italských lyžařských středisek

Blíží se zima a s ní i výlety do hor. Pokud plánujete dovolenou ve vytíženém období, např. kolem Vánoc a Silvestra, už byste měli mít rezervováno. Přesto jistě ještě najdete poslední volná místa. Kam se vydat na lyže v Itálii?

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio je jasnou volbou na prvním místě. Areál se nachází v Dolomitech, jedná se o malebnou vesničku, která se během zimy mění v ráj všech lyžařů a snowboardistů. Patří však mezi dražší rezorty.

Náměstí v Madonně
Náměstí v Madonně (jarní obleva)

Madonna v zimě garantuje sníh i v době, kdy v blízkých níže položených střediscích neleží ani vločka. Na Madonně si svou trasu najde začátečník i pokročilý lyžař. Většina dnů bude slunečných, z vleků si můžete vybrat vyhřívanou sedačkovou lanovku, narazit můžete ale i na desítky let staré sedačkové vleky pro dva.

Areál je lyžařsky propojen s rezorty Marilleva, Folgarida a Pinzolo.

Cortina d’Ampezzo

Snímek z roku 1903 - už tedy se v Cortině lyžovalo
Snímek z roku 1903 – už tedy se v Cortině lyžovalo

Jeden z nejstarších lyžařských areálů dodnes vyhledávají zamilovaní, bohatí, ale i rodiny s dětmi, či náctiletí. Jedná se o jedeno z nejvěhlasnějších lyžařských středisek v Itálii.

Na zdejších svazích se uskutečnila olympiáda v roce 1956, několik mistrovství světa (běžky, sjezd), natáčel se zde jeden díl Jamese Bonda (Jen pro tvé oči).

Těšit se můžete na romantické svahy všech obtížností, širokou škálu ubytování, obchody od dostupných až po nejluxusnější a mnoho dalšího.

Na své si přijdou kromě průměrných lyžařů i sjezdaři, kteří si nezadají s profesionály, běžkaři, ale i vyznavači extrémního lyžování, snowkitingu, či bruslaři nebo hráči metané. Zajímavou možností je sjezdovka vyhrazená pro „Slow Ski“, tedy na pomalé lyžování – avšak nikoli ve smyslu lyžování pro začátečníky, ale pro ty, kteří si chtějí vychutnat pomalou jízdu s kocháním se krajinou, vychutnat si pomalé technické obloučky bez nutnosti řítit se z kopce dolů na hranici možností.

Passo Tonale

Cenově dostupné středisko s mírnými svahy je ideální pro začátečníky s rodiny s malými dětmi. Sjezdovky se nachází ve výšce od 1880 do 3088 metrů a sníh je zde zaručen od konce října do začátku května. Pokročilý lyžaři využijí napojení na areál Ponte di Legno, který nabízí prudší svahy.

Pro nevšední zážitek navštivte hotel La Mirandola, jehož budova pochází z 12 století. Vychutnáte si zde senzační večeři.

Cervinia

Cervinia se nachází na hranicích se Švýcarskem. Se Švýcarskem je také areál propojen, budete však pravděpodobně potřebovat občanský průkaz, či lépe pas. Navíc je pak také taková permanentka dražší.

The Matterhorn from Breuil-Cervinia.jpg
The Matterhorn from Breuil-Cervinia” by Leeshore1966 – Took photo on trip
Previously published: Not published elsewhere. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikipedia.

Sjezdovky se rozprostírají ve výšce od 1524 do 3883 metrů nad mořem. Jistotou je slunečné počasí a sjezdovky převážně označené jako červené (57 %), najdete si ale i modrou nebo černou.

Sestriere

Sestriere je součástí velmi rozsáhlého areálu se 146 sjezdovkami, 2000 metrovým převýšením. Společně s areály Pragelato, Claviere, Sauze d’Oulx, Cesana Torinese a San Sicario (a Montgenevre ve Francii) tvoří lyžařský areál Via Lattea – Mléčná dráha.

Sestriere panorama.jpg
Sestriere panorama” by ChiaVBOwn work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Celkově se tak jedná o jeden z vůbec nejpopulárnějších areálů v celých alpách. Svou vesnici si zde najdou rodiny z dětmi, „párty“ teenageři, senioři, snowboardisti, zkrátka každý.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Komentářů u “TOP 5 italských lyžařských středisek”: 2

 1. Profilový obrázek

  Podle mě na top místech chybí Kronplatz v Jižním Tyrolsku nebo skiareály Folgaria Lavarone. A hlavně proč jsou ostatní zmíněné skiareály lepší? Velmi strohý článek.

  1. Profilový obrázek

   Dobrý den,

   jedná se o výběr TOP 5 podle našeho názoru. Svou roli hrála jak osobní zkušenost v některých střediscích, tak i podobné žebříčky na jiných serverech, či snaha o rozmanitost apod. Samozřejmě by se dal udělat i článek TOP 10, který by pravděpodobně zahrnoval i Vaše areály.

   Plánujeme detailní články o všech skiareálech, proto je tento výpis poměrně strohý.

   Přeji, ať se daří Vašem serveru s webkamerami. ;)

Přidat komentář