Advent v Londýně: zabruslit si na nejlepších kluzištích, vyzkoušet anglický vánoční moučník či nakoupit netradiční ruční výrobky?

Venku padají první sněhové vločky. V obchodech už od října natrefíte na vánoční výzdobu či první čokoládové kolekce. Někteří příchod Vánoc milují, jiní by dali přednost klidu před shonem. Ať už Vánoce milujete či nikoliv, všudypřítomné výzdoby ulic, nakupování dárků či dekorace v obchodech napovídají, že se nejkrásnější den roku blíží. Zkuste letos něco nového a vydejte se na zájezd do Londýna a nasajte atmosféru Vánoc ve velkoměstě. V Londýně si můžete zabruslit, nakoupit originální dárky z adventních trhů za přítomnosti melodie anglických koled či obdivovat osvětlení na nejznámějších místech hlavního města.

BigBen

Bruslení

V hlavním městě se nachází místa, na kterých si můžete zabruslit. Míst se po britské metropoli nachází několik, přinášíme nejznámější z nich. Canary Wharf otevírá své kluziště na Halloween. Na kluzišti se nachází bar a restaurace, vyzkoušejte zde například výborné sýrové fondue. Hampton Court Palace jistě znáte díky anglickému králi z rodu Tudorovců Jidřichu VIII. Bruslit a kochat se palácem? Kluziště slibuje neobyčejnou jízdu s nádechem historie.

Kluziště

Historii si můžete vychutnat také u londýnského Toweru, který otevřel slavnostně své kluziště 20. listopadu. Dalším místem, na kterém si můžete zabruslit při svitu 100 000 světýlek je londýnský park Hyde Park. Jedná se o největší venkovní kluziště ve Velké Británii. Pro milovníky stadiónů se nachází bruslařská plocha před známým stadionem Wembley. Milovníci muzeí si přijdou na své v bruslařském ráji u Přírodovědeckého muzea. Vánoční atmosféru dokreslují stromky okolo a třešničkou na dortu je samozřejmě vánoční stromek uprostřed. Pro „shopaholiky“ se nachází kluziště v obchodním centru Westfield. Do Anglie není potřeba si brát s sebou brusle, na kluzištích Vám je za poplatek půjčí.

Obchodní centrum

Vánoční osvětlení

Vánoční osvětlení v Londýně dokresluje atmosféru kouzla Vánoc. Mezi nejkrásnější vyzdobená místa patří Regentská ulice, obchodní centrum Westfield, Covent Garden, Harrods či nejznámější nákupní ulice, tzv. Oxford Street.

Adventní trhy

Tradiční ruční výrobky, dřevěné hračky, neobyčejné kousky šperků, dekorace, palačinky, pečené kaštany a svařák můžete nakoupit na trzích, které se nacházejí u Tate Modern Gallery. Největší a nejkrásnější trhy se nacházejí v londýnském Hyde parku. Vstup je zde zdarma a kromě obrovského bruslařského kluziště, tradičních ručních výrobků a dobrého jídla se můžete svést na ruském kole, navštívit Santu či vyzkoušet netradiční Ice Bar, ve kterém jsou všechny sklenice vyrobeny z ledu či naopak zavítat do ohňového baru. Trhy, které se nacházejí u řeky Temže, slibují v roce 2015 větší a lepší trhy než byly v předešlých letech. V Angel Christmas Fair, adventního trhu, který je oblíben zejména designéry naleznete práci zhruba 50 z nich a můžete si zde zakoupit netradiční fotografie, malby, šperky, keramiku či sklo. Chuťovým buňkám zalichotíte, když si koupíte vánoční anglický „mince pie“. Jedná se o tradiční vánoční moučník, který pochází z Anglie a jeho historie sahá do středověku. Adventní trhy na Duke of York Square bude obohaceno o Santu s elfy, službou zdarma balení vánočních dárků.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Jeden komentář u “Advent v Londýně: zabruslit si na nejlepších kluzištích, vyzkoušet anglický vánoční moučník či nakoupit netradiční ruční výrobky?

  1. Profilový obrázek

    Tak tohle je krása. Já jsem byl v Londýně naposledy v roce 2004 a od té doby se tam pořád chystám a ne a ne se tam dostat :) Podle vašich fotek tam ten advent vypadá moc hezky. Snad to letos vyjde a vyrzíme tam s přítelkyní.

Přidat komentář