Top 5 rakouských lyžařských středisek

Pokud hledáte lyžařský ráj pro sebe a svoji rodinu, měli byste lyžování v Rakousku vážně zvážit. Oproti lyžařským střediskům ve Švýcarsku nebo Francii totiž ta rakouská disponují přijatelnějšími cenami, příznivější vzdáleností od České republiky a menší vytížeností. V rakouských Alpách je navíc díky ledovcům možné lyžovat celoročně.

Lyžařské středisko v Rakousku
Výběr nejlepších rakouských lyžařských středisek

Flachau

Flachau je oblíbená lyžařská oblast, kterou rádi navštěvují i Češi. Velkou roli při rozhodování totiž hraje dostupnost, která je v případě Flachau výtečná, neboť tato rakouská obec leží asi 70 km jižně od Salzburgu u Tauernské dálnice na Villach.

Další věcí, kterou byste o Flachau měli vědět, je zajímavost, díky níž je tato oblast známá. Narodil se zde věhlasný rakouský lyžař Hermann Maier, který zároveň propůjčil své jméno jedné ze slalomových sjezdovek, na které se každoročně jezdí večerní závod při příležitosti Světového poháru v alpském lyžování. To ale není to jediné, čím se může Flachau pochlubit. Lyžařské středisko Flachau totiž patří do největší rakouské lyžařské oblasti Ski amadé se 760 kilometry sjezdovek, přičemž v samotném Flachau to je úžasných 120 kilometrů, které můžete prolyžovat. Pro celé Ski amadé navíc platí jednotné permanentky.

Velké množství sjezdovek různých obtížností vytváří ideální sněhové podmínky jak pro zapálené snowboardisty a běžkaře, tak pro rodiny s dětmi. Na své si dokonce přijdou i vyznavači freeride lyžování nebo milovníci sáňkování, pro které je ve Flachau připravena osvětlená sáňkařská dráha.

Snowboarding v Alpách
Ve Flachau jsou ideální sněhové podmínky i pro snowboardisty

Sölden

Když se hovoří o lyžování v Rakousku, nelze nezmínit jedno z nejpopulárnějších rakouských zimních středisek Sölden, které po Vídni právem patří mezi nejnavštěvovanější rakouské lokality. Návštěvnost ještě více stoupla po tom, co se zde natáčela bondovka Spectre z roku 2015.

Malebné městečko Sölden se rozprostírá v údolí Ötztal, které je vzdálené jen hodinu jízdy od Innsbrucku. Lyžovat se zde dá takřka po celý rok, a to díky dvěma ledovcům Rettenbach a Tiefenbach, které jsou vzájemně spojeny kabinovou lanovkou a tunelem o délce 169 m. Nejkrásnější výhled na údolí a druhou největší horu Rakouska Wildspitze však zažijete při jízdě visutou lanovkou ze zastávky Tiefenbachkogl, která se nachází na samotném vrcholu ledovce Tiefenbach.

Ischgl

Ischgl je oblast, která se rozprostírá na hranicích Rakouska a Švýcarska a trefně se jí přezdívá alpská Ibiza. Do Ischglu se totiž jezdí za lyžováním a nočním životem, který skýtá mnohá adrenalinová a požitkářská dobrodružství. Moderní infrastruktura a luxusní lyžařské podmínky jdou ruku v ruce s vysokými cenami, avšak nedaleko se nachází i švýcarská vesnička Samnaun s duty free shopem.

Moderní lanovky
Nezapomenutelný výhled na rakouské hory zažijete z lanovky

Kaprun

Pokud hledáte místo, kde zima nekončí, rozhodně navštivte alpské lyžařské středisko Kaprun, které si zamilujete nejen pro lyžování bez ohledu na roční dobu, ale také pro nádherný výhled na hřebeny Vysokých Taur a Zellské jezero.

Ledovec Kitzsteinhorn tyčící se nad obcí Kaprun nabízí rozmanitý terén různých obtížností, takže si přijdou na své jak začátečníci, tak ostřílení profesionálové. Kromě sjezdovek a 200 kilometrů dlouhých upravovaných běžeckých tras se zde vyřádí i snowboardisté, pro které je v Kaprunu připraven snowpark s neomezenými možnostmi vyžití.

A v případě, že si budete chtít po pořádné lyžovačce odpočinout, nedaleko Kaprunu se nachází lázeňský komplex Tauern Spa, proslulý pro své početné vnitřní a venkovní bazény, parní lázně a sauny.

Hochficht

Hochficht je největší lyžařské středisko mimo Alpy, které se nachází na rakouské straně Šumavy. Cesta autem z Prahy trvá přibližně 3 hodiny, takže není divu, že se u českých lyžařů těší čím dál tím větší oblibě.

Moderní skiareál s 21 kilometry sjezdových tratí, snowparkem a třemi čtyřsedačkovými lanovkami zajišťuje perfektní zázemí pro všechny milovníky zimních sportů. Rychlá a komfortní přeprava s minimálními frontami umocňuje požitek z návštěvy tohoto rakouského střediska. Stejně tak je třeba ocenit i výrazně snížené ceny pro rodiny s dětmi a mládež.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář