Barcelona: Krásné město plné Gaudího architektury, co navštívit?

Panorama Barcelony
Panorama Barcelony

Místa a památky, jejichž návštěvu byste neměli vynechat

La Sagrada Família

Úchvatná monumentální katedrála, která je symbolem celé Barcelony. Hlavní a velmi známou dominantu katedrály tvoří několik stále se pohybujících jeřábů, které neúnavně pracují na dokončení doposud rozestavěné katedrály. I přes tento drobný nedostatek je katedrála nádhernou stavbou, na kterou je z přilehlého parku s jezírkem krásný pohled. Odtud se totiž díváte na nejstarší stranu katedrály, kterou navrhl oblíbený architekt Antonio Gaudí a která je mnohými návštěvníky i místními považována za tu nejkrásnější.

Sagrada Familia Barcelona
Sagrada Familia Barcelona

Park Güell

U Antonia Gaudího ještě chvíli zůstaneme. Jeho jedinečný odkaz je patrný v nejrůznějších částech města a nejinak je tomu i u slavného parku Güell. Ten je umístěn na hoře ležící nad Barcelonou a nabízí nejen krásný výhled na město, ale také několik slavných Gaudího staveb. Vychutnejte si známý pohled na Barcelonu, která leží v pozadí za zajímavým sloupem obloženým barevnými mozaikami.

Krásy parku Guell v Barceloně
Krásy parku Güell v Barceloně

Nejznámější ulice: La Rambla

La Rambla je snad nejznámější barcelonskou ulicí a také hlavním zábavním centrem města. Ulice vede od hlavního městského náměstí Plaça de Catalunya až k přístavu, kde je zakončena Kolumbovým sloupem. Pokud chcete poznat opravdovou rušnou Barcelonu, měli byste zamířit právě sem. Kromě proudícího davu lidí zde naleznete množství stánků, obchůdků, butiků, restaurací, kaváren a také místní trh, kde si můžete zakoupit výtečné čerstvé ovoce, ale také maso a nejrůznější pochutiny. Z Rambly vede několik malých uliček, které Vás zavedou do klidnějších a neméně krásných částí centra. Dostanete se jimi i do oblíbených barcelonských čtvrtí El Raval a Barri Gotic, které jsou plné zajímavých domů, skrytých krásných katedrál, obchůdků i alternativních kaváren.

Palác a magická fontána na kopci Montjüic

Monumentální palác Palau Nacional, v jehož útrobách sídlí Národní muzeum, se tyčí na kopci Montjüic, odkud nabízí krásný výhled na část Barcelony. Palác je opravdu nádhernou stavbou ke které vedou schody (v některých částech i eskalátory) lemované množstvím sloupů, soch a fontán. Za palácem se rozpíná odpočinkový park plný zeleně, ve kterém naleznete mimo jiné i olympijských stadion, a přímo pod palácem je umístěna známá a turisty velmi oblíbená magická nebo také tančící fontána (Font Mágica). Ve dne poměrně obyčejná fontána se s příchodem tmy mění ve strhující podívanou plnou světel, barev, hudby a v jejím rytmu tančících proudů vody. Fontáně hrají k tanci skladby vážné i taneční hudby světově známých autorů. Pokud budete mít štěstí, můžete si zde vyslechnout i Vltavu od Bedřicha Smetany. Jedinečný výhled na palác i fontánu si můžete vychutnat z nedaleko stojícího obchodního domu, na jehož střeše se nachází vyhlídková plošina.

Montjüic Barcelona
Montjüic Barcelona

Městské parky

V Barceloně můžete najít hned několik parků, ve kterých to doslova přetéká životem. Ve většině z nich totiž můžete narazit na jejich hlučné a velmi živé obyvatele – Mníšky šedé. Tito papoušci si natolik zvykli na přítomnost lidí, že pokud jim poskytnete drobný úplatek v podobě chutného pamlsku, přiletí až k Vám. Od nás si brali pečivo z ruky a ti nejodvážnější si bez okolků sedli přímo na nás. V parcích navíc můžete najít množství uměleckých děl, včetně fontán, soch a zajímavých staveb. Za návštěvu určitě stojí Parc de la Ciutadella s krásnou fontánou Cascada Monumental, příjemným jezírkem a městskou zoologickou zahradou, v jehož blízkosti stojí barcelonský vítězný oblouk (L’Arc de Triomf).

Jak vycestovat do Barcelony a kde se ubytovat?

Barcelona je nádherným městem, jehož návštěvu by si neměl nechat ujít žádný milovník španělské kultury a krásných staveb. Do Barcelony létají z Prahy přímé lety nízkonákladových leteckých společností a doba letu činí přibližně dvě a půl hodiny. V letošním roce zavádí přímý let Ryanair, který pravděpodobně nabídne zpáteční letenky již od 1100,- Kč. Barcelona je tak ideálním místem nejen pro dlouhodobější návštěvu, ale docela klidně se sem můžete vypravit i na poznávací víkend.

Ubytování lze sehnat prostřednictvím portálu Booking, kde najdete množství hotelů různých cenových kategorií. Pokud dáváte přednost poznávání měst se vším všudy, můžete využít služeb stále populárnějšího AirBnB, což jsme udělali i my. Měli jsme tak možnost spát v bytě u jednoho z místních obyvatel, který nám dal spoustu tipů na zajímavá místa i restaurace a my jsme si tak mohli užít návštěvu tohoto krásného města opravdu naplno.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář