Vodní hrad Švihov původem z 15. století

Hrad Švihov byl od začátku stavěn jako samostatný ostrov, měl k dispozici dva vodní příkopy, které měli zlepšit kvalitu žití a hlavně snížit nebezpečí od nepřítele. Oba příkopy byly zásobovány vodou z řeky Úhlavy. Určitě si udělejte procházku kolem celého areálu, z každého úhlu je hrad překrásný a pořídíte u něj plno krásných a romantických fotek.

Kozí Hrádek: Památka, po které chodil Jan Hus

Zřícenina gotického hradu ze 14. století nacházející se jen pár kilometrů od husitského města Tábor. Největším lákadlem, které tento Hrádek nabízí, je spojitost s církevním reformátorem Janem Husem. Kozí Hrádek je navíc na seznamu národních kulturních památek.

Helfenburk – zřícenina skrývající nečekané poklady

Nádherná zřícenina ukrytá hluboko v lesích v jižních Čechách. Jedná se o jednu z největších zřícenin v České republice, její rozloha je úctyhodných 1,72 ha. Tak jako každý hrad v České republice, tak i Helfenburk má několik pověstí jak o založení, tak o zjevení čertů či o tajemném pokladu.

Tip na výlet – Hukvaldy a okolí

Obec Hukvaldy leží v Moravskoslezském kraji na lašsko-valašském rozhraní. Je známa nejen starobylou zříceninou, ale je také rodištěm hudebního skladatele Leoše Janáčka. Na jeho počest se zde každoročně koná Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy.