Lyžování ve Slovinsku: výhody a top 3 lyžařských středisek

Slovinsko je pro české milovníky lyžování příhodnou lyžařskou destinací, která skýtá mnoho výhod. Přesto však není tak oblíbené jako Itálie nebo Rakousko, což je velká škoda. Slovinsko se totiž oproti svým konkurentům pyšní hned několika „nej“ a chlubí se stejně skvělými sněhovými podmínkami. Pojďte se tedy společně s námi podívat, kam ve Slovinsku na lyžování vyrazit a proč byste měli jít vstříc novým zážitkům!

Top 5 rakouských lyžařských středisek

Pokud hledáte lyžařský ráj pro sebe a svoji rodinu, měli byste lyžování v Rakousku vážně zvážit. Oproti lyžařským střediskům ve Švýcarsku nebo Francii totiž ta rakouská disponují přijatelnějšími cenami, příznivější vzdáleností od České republiky a menší vytížeností. V rakouských Alpách je navíc díky ledovcům možné lyžovat celoročně.

Amsterdam – město netušených možností

Hlavní město Nizozemska je protkané kilometry vodních kanálů, sítí coffee shopů a řadou památek. Tady se opravdu nudit nestihnete. Zároveň má centrum příjemnou velikost a spousta zajímavostí se dá obejít pěšky. Co se týče způsobu dopravy, je v Amsterdamu velmi oblíbené kolo. Samotná kola i cyklisté jsou opravdu všude, údajně je spousta kol pohřbená i v kanálech.