Chorvatsko: Top destinace pro rok 2017

Nejlepší destinace Chorvatska náhled Rovinj

Leze vám už zima krkem? Pak si toho studené období budete pravděpodobně zpříjemňovat hledáním ideální letní dovolené. Padla vaše volba na Chorvatsko? Máme pro vás 5 tipů na TOP destinace roku 2017.

Brela – třpytivá perla Střední Dalmácie

A začneme oblíbeným jadranským skvostem, kterým je malebná vesnička Brela. Okouzlující výhledy, tyrkysové moře a tradiční ostrůvek porostlý borovicemi, který je součástí každé druhé chorvatské pohlednice – i tak můžeme ve zkratce Brelu charakterizovat. Díky její klidné povaze a nevšední kráse se stala oblíbeným turistickým cílem českých i zahraničních celebrit.

Podgora – ideální místo pro rodinnou dovolenou

Oblíbené letovisko Podgora láká díky svým předlouhým oblázkovým plážím s pozvolným vstupem do moře zejména rodiny s menšími dětmi. Pro ně jsou zde připraveny nejen cenově dostupné apartmány, ale též luxusní hotely se stravou all inclusive i animačními programy pro děti a dospělé.

Makarska – nikdy nekončící zábava

Makarská

Stejně jako Podgora je i Makarská vhodná pro rodiny s menšími dítky. Oblibu si v této destinaci ovšem našli i teenageři a milovníci dobré hudby i kvalitního pití. Party na Makarské jsou jednoduše nezapomenutelné. Proslulé jsou třeba diskotéky v baru, nápadně připomínající jeskyni nebo plážové akce, které končí s prvními slunečními paprsky.

Baška Voda – v těsném objetí s pohořím Biokovo

Běloskvoucí pohoří Biokovo tvoří společně s tyrkysovým mořem úchvatné scenerie. Plážový bar, orosené Karlovačko, svěží mořský vítr a nádherné vyhlídky po okolí. Jen řekněte – dokážete si představit pohodovější dovolenou?

Rovinj – pro milovníky potápění a mořských sportů

Rovinj

Rovinj je oproti výše zmíněným lokalitám značně odlišnější. Jeho drsná krása a rozmanité pobřeží z něj dělá vyhlášenou lokalitu milovníků horských treků i potápění. Pokud zde zamíříte, nenechte si ujít návštěvu mořského světa, který ve vás zanechá okouzlující vzpomínky.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář