Bibione, rodinné italské letovisko milované Čechy

Není to tak dlouho, kdy se stejně jako dneska do Chorvatska, vypravovaly davy českých turistů směr Itálie. Konkrétně letovisko Bibione. Co je na něm tak lákaváho? Proč by oblast neměla ujít vaší pozornosti? A co konkrétně je tam k vidění?

První výhodou oproti ostatním přímořským destinacím s písečnými plážemi, je určitě dostupnost. Autem se dá cesta v pohodě zvládnout za nějakých 8-9 hodin. Což není tak moc, když si vezmete, že stačí vyjet kolem páté ranní a po obědě už se můžete cachtat v moři.

Itálie - Bibione

Další výhoda? Celé letovisko je od 80. let vystavěno speciálně pro turisty. Po pádu železné opony tu začaly ve velkém růst hotely, čistit se pláže, sázet rychlerostoucí vegetace… Ne náhodou tak šlo v 90. letech o jeden z nejoblíbenějších cílů českých, slovenských a polských turistů!

Pokud vám jde hlavně o relax v podobě opalování na pláži a plavání v moři, budete nadšení! Pláže jsou tu nádherně rozlehlé, písčité, míst pod slunečníky je více než dost a než se nadějete, je večer a vy se nemůžete v zrcadle poznat, poněvadž sluníčko vás ztmavilo o pár odstínů!

Itálie - Bibione

Tedy, pokud se zrovna nezapomenete natírat opalovacím krémem a nevydáte se kolem poledne po pláži směrem k majáku na východním konci Bibione. Pokud byste bydleli na nejvzdálenějším konci na západě, máte to k majáku cca 9 km. Plus mínus. Mně procházka zabrala asi dvě hodiny (člověk má po cestě spoustu práce se sbíráním mušliček), takže spáleniny na zádech se pak ohromně vyjímaly hlavně další den na výletě v Benátkách, které jsou odsud co by kamenem dohodil. Zhruba hodinku a půl cesty autem.

Itálie - Bibione

Jinak co se samotného letoviska Bibione týče – kromě koupání a nočního života si tady moc historie neužijete. Za těmihle zážitky musíte třeba právě do okolních měst – Padova, Benátky, Udine, Treviso nebo třeba Palmanova.

Zaujmout by vás ale mohlo rozhodně místní tržiště! Každé úterní dopoledne se tu na náměstí totiž konají městské trhy. A seženete tu doopravdy cokoliv. Od bot všech možných tvarů, barev a velikostí, po nádobí, oblečení, potraviny, suvenýry, potřeby do domácnosti, nábytek… Zkrátka všechno, nač jen pomyslíte. A za vcelku rozumné ceny.

Shrnuto a podtrženo – pokud vám ale vyhovuje dovolená ve stylu – přes den koupání a hromada zmrzliny, případně nákupy, večer zábava v Lunaparku, mlsání v restauraci, případně popíjení v baru – rozhodně jste na správném místě. Co se dostupnosti, ceny za ubytování a samotné (pečlivě udržované!) destinace týče – nemá Bibione chybu.

Zdroje obrázků:

1. Záhlaví – pláž; Autor: Rob Schofield, Zdroj: flickr.com
2. Maják; Autor: giorgio raffaelli, Zdroj: flickr.com
3. Pláž v Bibione; Autor: Armin Rodler, Zdroj: flickr.com
4. Západ slunce v Bibione; Autor: S.I.B Fotos, Zdroj: flickr.com
5. Pláž v Bibione; Autor: Tim RT, Zdroj: flickr.com
6. Procházka po večerní pláži; Autor: Martin Wippel, Zdroj: flickr.com
7. Procházka po městě; Autor: Oztraveller, Zdroj: Wikimedia Commons

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář