Jak si užít víkend v Praze takřka zadarmo? Stačí dobře plánovat!

Chcete začít prázdninové putování po Česku výletem do Prahy? Víkend v metropoli je skvělým tipem pro cestování po naší zemi, tím spíše, když je zpestřený o možnosti navštívit mnoho památek a zajímavostí za zvýhodněné ceny. Po uvolnění mimořádných opatřeních v souvislosti s Covid-19 se tak nabízí možnost návštěvy Valdštejnských nebo Černínských zahrad, expozice v trezoru České národní banky nebo vodárenské věže na Letné.

Státní zámek Lemberk

Zámek Lemberk je perlou raně barokní architektury. Původně gotický hrad byl vystavěný ve 40. letech 13. století manželem sv. Zdislavy, Havlem z Lemberka. V polovině 16. století byl přestavěn na renesanční zámek a v letech 1660 až 1680 upraven do současné raně barokní podoby.

Co navštívit v Praze během pár dní

Snad každý cestovatel uvítá při svých toulkách evropskými metropolemi několik tipů na místa, kam se vyplatí zavítat. V Praze jsme pro vás vybrané památky rozdělili do skupin dle lokality, aby přesun z jednoho místa do druhého v rámci každé skupiny byl pokud možno snadný a rychlý.

Poznejte Prahu ze všech stran za jediný víkend

Hlavní město České republiky si nejde nezamilovat. Tato metropole je nejen srdcem naší země ale srdcem celé Evropy. I proto se do hlavního města sjíždějí lidé z celého světa. Ať už jste v Praze jen na chvíli, nebo se zde chystáte strávit několik dní, jistě vám přijde vhod pár tipů, jak si pobyt užít na maximum a nenechat si utéct nic z toho štědrého bohatství, které našim očím Praha nabízí. Kromě historických a kulturních památek tu najdete i spoustu míst, kde se musíte jen bavit a nic víc.

O bydlení v Praze je nebývalý zájem. Proč byste měli v metropoli bydlet právě vy?

Hledáte ideální místo pro život? Nejste sami – podobné dilema řeší spousta lidí. Na internetu koluje množství různých výběrů, ve kterých najdete tipy na výjimečná města napříč celým světem. Chcete-li však zůstat v České republice (která mimochodem patří k „top countries to live in“), měli byste zvážit Prahu.

Luxusní historická krása je otevřena i vám

Když se vás někdo zeptá na nejkrásnější či nejznámější český hrad, pravděpodobně i vám prolétne hlavou jako první Karlštejn. Není divu, tento majestát zdobí českou zemi již přes 6 století. Víte o tom, že si na Karlštejně můžete užít třeba romantický víkend ve dvou? Čeká na vás luxus a hýčkání!