Státní zámek Lemberk

Zámek Lemberk je perlou raně barokní architektury. Původně gotický hrad byl vystavěný ve 40. letech 13. století manželem sv. Zdislavy, Havlem z Lemberka. V polovině 16. století byl přestavěn na renesanční zámek a v letech 1660 až 1680 upraven do současné raně barokní podoby.

Co navštívit v Praze během pár dní

Snad každý cestovatel uvítá při svých toulkách evropskými metropolemi několik tipů na místa, kam se vyplatí zavítat. V Praze jsme pro vás vybrané památky rozdělili do skupin dle lokality, aby přesun z jednoho místa do druhého v rámci každé skupiny byl pokud možno snadný a rychlý.

Poznejte Prahu ze všech stran za jediný víkend

Hlavní město České republiky si nejde nezamilovat. Tato metropole je nejen srdcem naší země ale srdcem celé Evropy. I proto se do hlavního města sjíždějí lidé z celého světa. Ať už jste v Praze jen na chvíli, nebo se zde chystáte strávit několik dní, jistě vám přijde vhod pár tipů, jak si pobyt užít na maximum a nenechat si utéct nic z toho štědrého bohatství, které našim očím Praha nabízí. Kromě historických a kulturních památek tu najdete i spoustu míst, kde se musíte jen bavit a nic víc.

O bydlení v Praze je nebývalý zájem. Proč byste měli v metropoli bydlet právě vy?

Hledáte ideální místo pro život? Nejste sami – podobné dilema řeší spousta lidí. Na internetu koluje množství různých výběrů, ve kterých najdete tipy na výjimečná města napříč celým světem. Chcete-li však zůstat v České republice (která mimochodem patří k „top countries to live in“), měli byste zvážit Prahu.

Luxusní historická krása je otevřena i vám

Když se vás někdo zeptá na nejkrásnější či nejznámější český hrad, pravděpodobně i vám prolétne hlavou jako první Karlštejn. Není divu, tento majestát zdobí českou zemi již přes 6 století. Víte o tom, že si na Karlštejně můžete užít třeba romantický víkend ve dvou? Čeká na vás luxus a hýčkání!

Klostermannova rozhledna na Javorníku

Na kraji Šumavy u obce Vacov se nachází malebná vesnička Javorník, která láká turisty na nedaleký vrchol stejnojmenné hory. Nachází se na ní totiž rozhledna Javorník, ze které se vám naskytne pohled na blízké i daleké vrcholy a nížiny.