Vybíráme výlet na léto: 5 výjimečných míst po Česku

Česká krajina
[Reklama] Česko je plné míst, která nám může závidět celý svět. Přesto mnoho Čechů raději volí dovolenou mimo svou vlast a stráví týden v hotelovém komplexu. Chcete inspiraci na nezapomenutelný výlet po ČR? Vybrali jsme pro vás 5 míst, které podle nás stojí v létě na návštěvu.

1) Olomouc, klidné město na seznamu UNCESCO

Olomouc je šesté největší město v České republice, kterému se dostává v současné době menšího zájmu, než by si zasloužilo. Unikátní stavby v historickém centru vynesly městu zapsání na seznam světového dědictví UNCESCO. Přitom oproti Praze se zde necítíte v obležení turistů. Olomouc si zachovává svůj půvab, historickou atmosféru a dokáže nabídnout tichou poklidnou procházku.

2) Plzeň, Evropské hlavní město kultury 2015

Plzeň v létě 2015 láká tisíce turistů nejen na své pivo (doporučujeme také zážitek navštívit pivní lázně Plzeň), ale také na program spojený s titulem Evropského hlavního města kultury roku 2015. Těšit se tak můžete na mnoho festivalů, výstav, divadel, tematických přednášek, netradičních vystoupení a dalších.

Do pivních lázní nemusíte jen v Plzni!

Zaujala vás možnost navštívit pivní lázně, ale nechce se vám letos do Plzně? Máme pro vás dobrou zprávu, pivní lázně najdete po celé republice, na Moravě i v Čechách. Nepředstavujte si však pivní lázně v tom smyslu, že se opijete do němoty. Jedná se o lázeňskou a relaxační proceduru, tedy o koupel doprovázenou několika hodinovou procedurou za účelem regenerace a obnovy těla. Očekávat můžete zlepšení kvality vlasů, pokožky a obranyschopnosti. Díky tomu, že teplo je ohřáté přibližně na teplotu lidského těla, se dostaví také kompletní uvolnění svalů a kloubů. To že během koupele můžete popíjet místní pivo je jen bonus navíc.

3)Lednicko-valtický areál

Zůstáváme na Moravě, ale přesuneme se na jih. Z Olomouce to máte jen asi hodinu a půl cesty po dálnici do Lednicko-valtického areálu. Opět na vás čeká nezaměnitelná moravská atmosféra, tentokrát doplněna o lásku k vínu a dobrému jídlu.

Zámek Lednice
Zámek Lednice

Další památka na seznamu UNESCO vás navíc čeká v podobě zámku Lednice. Kromě zámku, vinného sklípku, dobré restaurace a některé z naučných stezek doporučujeme navštívit i Valtické Podzemí (soustavu kilometry dlouhých podzemních sklepení).

4) Lázeňský trojúhelník

Velkým skokem z Moravy až na samý západ naší země se dostáváme na území lázeňského trojúhelníku. Nachází se zde tři slavná lázeňská města, Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkovy lázně. Česká na vás překrásná architektura, léčivé prameny, poklidné lázeňské tempo a mnoho dalšího. Navíc i tato lokalita je kandidátem na zapsání do seznamu UNESCO. Doporučujeme výlet do národní přírodní rezervace Soos.

5) Jihočeské řeky

Chcete tak trochu „mimo civilizaci“? Letní výlet na řece patří k oblíbeným aktivitám. Šumavské řeky patří mezi typické destinace vodáků. Kromě toho proplujete mnoha městy, kdy nejkrásnější je nejspíš průjezd akvaduktem v Českém Krumlově. Kromě toho se můžete těšit na noční stanování či přespávání v chatce v kempu, táboráky a hlavně nekonečné množství zábavy s přáteli.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář