Saint Tropez – Riviéra proslavená četníky

Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, nebo také Côte d’Azur. Nezáleží na tom, jak oblast jižní Francie pojmenujete. Všechny názvy jsou synonymem pro učiněný ráj na zemi. Bez přehánění. A míří sem v létě všichni, kteří si chtějí krásy této oblasti užít! Pokud totiž hledáte kombinaci nádherných historických měst a bílých nekonečných pláží, jste na správné adrese!

Do této oblasti patří například města Cannes, Nice, Marseille, Touloun, Aix-en-Provence a samozřejmě – Saint-Tropez!

Z původně malého rybářského městečka se stalo proslulé letovisko až někdy po druhé světové válce, kdy se sem začali postupně sjíždět francouzští umělci. Ačkoli – nemalou zásluhu na proslavení jména Saint-Tropez má bezesporu Bridget Bardot, sex symbol 50 let minulého století, která tu točila film “A Bůh stvořil ženu”. Na čemž by nebylo nic tak divného. Kdyby při natáčení často nehrála úplně nahá…

O poněkud komediální věhlas se zase postarala série filmů o četnících. Nejznámější dům v celém Saint-Tropez je totiž četnická stanice, kterou najdete nedaleko přístavu. Kupodivu jde o vcelku zastrčené místo, které objevíte spíš díky turistům, kteří sem po skupinkách proudí a před domem se fotí. Ale upřímně – pokud nejste právě zarytým fanouškem série komedií s Louisem de Funésem alias četníkem Ludovicem Cruchotem v hlavní roli, nejspíš vám tohle místo moc neřekne. Prostě dům s nápisem “Gendarmerie nationale” (v překl. “státní četnictvo”). Touto dobou je navíc “četnická stanice” uzavřena, ačkoli tam původně plánovali vybudovat muzeum s tematikou filmových komedií, které město proslavily.

Saint-TropezZajímavé je také množství celebrit na metr čtvereční. Saint-Tropez je totiž oblíbenou destinací pro spoustu zvučných jmen! Na ulici se kolem vás může mihnout třeba Rihanna, Monica Bellucci, Hugh Jackman, Kate Moss, Elton John, Sylvester Stallone, Karl Lagerfeld, a mnozí další, kteří se rozhodli trávit prázdniny v jihofrancouzském letovisku.

A jak poznáte, že máte možná nějakou tu celebritu zrovna nablízku? Inu… Jednak tady kotví spousta luxusních jachet (které si už od pohledu těžko může dovolit běžný smrtelník) a za další už při příjezdu do města vás zaujme téměř dvoumetrový živý plot, který brání výhledu skoro na každý druhý pozemek obehnaný navíc ještě spoustou kamer. Snad jen, když pojedete kolem patrovým autobusem, tak se vám podaří jako správnému paparazzimu zahlédnout nějaký ten známý obličej.

Co je ale na Saint-Tropez úplně nejlepší? Bezstarostná atmosféra lenivých letních dní, kdy vcelku rychle zapomenete na jakékoli starosti, které by vám mohly připlout na mysl. A kdyby přece jen? Stačí nasadit sluneční brýle, lehnout si na pláž, pozorovat tyrkysové vlny a zamžourat do sluníčka… Však ony vás ty pracovní roupy přejdou! :-)

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář