Víte, v jakých filmech si zahrály chorvatské krásy? Máme pro vás jedinečný přehled!

Chorvatsko svou krásou láká nejen turisty, ale i filmaře. Asi každý si ve spojení s filmem vybaví neohroženého Vinnetoua a Old Shatterhanda včetně jejich Pokladu na stříbrném jezeře. Víte ale, že v Chorvatsku se kromě „mayovek“ natáčela třeba i známá česká pohádka nebo moderní podoba Robina Hooda? Užijte si společně s námi filmovou krasojízdu a seznamte se s chorvatskými hvězdami stříbrného plátna.

Zajímavosti chorvatské kuchyně. Tohle prostě musíte ochutnat!

Recepty na jídla, která jsou staré více než 500 let, neuvěřitelná rozmanitost, slovanské tradice, ale především kvalitní a čerstvé suroviny – to je to, co nás na chorvatské kuchyni láká nejvíce. Po celém dni na pláži následuje zasloužená odměna v podobě chorvatských specialit. Na čem si pochutnat? To bude součástí následujících řádků.

7 plážových perel Chorvatska: Tady si odpočinek doopravdy užijete

Zájem o dovolenou v Chorvatsku neutichá. Češi patří do první desítky návštěvníků, kteří jezdí do Chorvatska nejčastěji. Co nás sem tak láká? Odpovědí je nejen cenová i dopravní dostupnost, ale především okouzlující fauna a flóra, typická chorvatská pohostinnost, úžasný podmořský svět a v neposlední řadě i množství rozmanitých pláží. A právě plážím budou věnovány následující řádky. Které patří mezi ty nejkrásnější?