7 plážových perel Chorvatska: Tady si odpočinek doopravdy užijete

Zájem o dovolenou v Chorvatsku neutichá. Češi patří do první desítky návštěvníků, kteří jezdí do Chorvatska nejčastěji. Co nás sem tak láká? Odpovědí je nejen cenová i dopravní dostupnost, ale především okouzlující fauna a flóra, typická chorvatská pohostinnost, úžasný podmořský svět a v neposlední řadě i množství rozmanitých pláží. A právě plážím budou věnovány následující řádky. Které patří mezi ty nejkrásnější?

#1 Pláž v zátoce Stiniva, ostrov Vis

Kam se hrabe Karibik! Titul nejkrásnější pláže v Evropě získala zátoka Stiniva na ostrově Vis. Křišťálově čisté moře, obklopené běloskvoucími skalami, láká k relaxaci a odpočinku turisty z celého světa. Zátoka vás upoutá hned na první pohled svým tvarem. Až k samotnému vstupu do moře se průběžně zužuje, aby se mohla později znovu rozšířit v malebný prostor sevřený skalami. Skály pod hladinou jsou mimořádně členité. Najdete zde i několik převisů a jeskyní.

Stiniva pláž Chorvatsko

#2 Rajská pláž, ostrov Rab

O téhle krásce rozhodně neslyšíte poprvé. Rajská pláž je právem považována za nejkrásnější pláž ostrova Rab. Pláž měří zhruba dva kilometry a najdete ji v oblíbeném letovisku Lopar. Rajská pláž je vhodná pro rodiny s dětmi, protože nabízí tobogány, základnu vodních sportů, hřiště i několik taveren a obchůdků se suvenýry.

#3 Vela plaža, ostrov Krk

V lokalitě Baška na ostrově Krk najdete další chorvatský klenot, kterým je Vela plaža – rodinná pláž s velmi pozvolnými vstupy do vody, doplněná o tobogány a další atrakce, jež ocení velcí i malí. Pláž, která byla mimo jiné oceněna Modrou vlajkou, pokrývá jemnější písek a táhne se zhruba v délce 1800 metrů. Po celé její délce je rozeseto nespočet barů, taveren a restaurací, v nichž můžete ochutnat tradiční speciality tohoto regionu.

#4 Pláž Saharun, ostrov Dugi Otok

Severní část ostrova Dugi Otok ukrývá další krásku, kterou je 800 metrů dlouhá pláž Saharun. Díky křišťálově čisté vodě, bílému písku a smaragdovým borovicím, jež místu propůjčují chladivý stín, patří Saharun k nejkrásnějším plážím světa. Ne nadarmo se tak umisťuje v mnohých evropských i zahraničních anketách a žebříčcích oblíbenosti. Pláž nabízí velmi pozvolné vstupy do vody, takže je vhodná i pro rodiny s menšími dětmi či pohybově znevýhodněné osoby.

#5 Pláž Bijeca, Istrie

Oblíbené turistické středisko Medulin v chorvatské Istrii je rájem potápěčů i milovníků dobrého jídla a pití. Za nejlepším vínem lokality zamiřte do některého z rodinných vinařství, za okouzlujícím podmořským životem se vydejte do některé z místních zátok a za bílým pískem a tyrkysovým mořem pak na pláž Bijeca. Pláž má asi kilometr a je opět vhodná pro rodiny s dětmi, ale i nezkušené plavce.

Bijeca Istria, Chorvatsko

#6 Pláž Punta Rata, Brela

Malebné letovisko Brela je místem, kde můžete potkat české i zahraniční celebrity, vysoké státníky a další významné osobnosti. Míří sem nejen díky klidné povaze letoviska, ale především kvůli jedné z nejkrásnějších pláží Evropy, jejíž jméno je Punta Rata. Tato oblázková kráska není příliš velká, odpočinek na ní ale patří k opravdovým zážitkům. Jedinou nevýhodou je skutečnost, že během hlavní sezóny bývá značně přeplněná.

#7 Pláž Zlatni Rat, ostrov Brač

Naši plážovou krasojízdu nemůžeme skončit jinak, než pláží Zlatni Rat. Tahle písčitá kráska, která svým tvarem připomíná zahnutý roh, je dominantou ostrova Brač, konkrétně letoviska Bol. Zvláštností této pláže je právě její tvar, který se několikrát denně vlivem mořských proudů a větru změní. I zde bývá ale během sezóny „hlava na hlavě“. Proto se na pláž vyplatí vyrazit brzy ráno nebo k odpočinku zvolit její nudistickou část, která je přeci jen prázdnější.

Zlatni Rat Brač, Chorvatsko

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář