5 nejkouzelnějších míst Chorvatska: Tyhle musíte navštívit!

Chorvatsko je jedním obřím klenotem, jehož krásy nás nepřestávají ani po letech a napříč generacemi udivovat. Nabízí přenádherné písčité i oblázkové pláže, vyhlášenou gastronomii, okouzlující faunu i flóru, ale i historické památky, které se objevily rovnou v několika filmech a světoznámých seriálech. Máme pro vás výčet několika míst, které musíte poctít svou návštěvou.

7 plážových perel Chorvatska: Tady si odpočinek doopravdy užijete

Zájem o dovolenou v Chorvatsku neutichá. Češi patří do první desítky návštěvníků, kteří jezdí do Chorvatska nejčastěji. Co nás sem tak láká? Odpovědí je nejen cenová i dopravní dostupnost, ale především okouzlující fauna a flóra, typická chorvatská pohostinnost, úžasný podmořský svět a v neposlední řadě i množství rozmanitých pláží. A právě plážím budou věnovány následující řádky. Které patří mezi ty nejkrásnější?

5 největších klenotů chorvatského Splitu

Vydáte-li se k němu po vlastní ose, už za patnáct hodin se můžete opalovat na jeho běloskvoucích plážích. Zvolíte-li letadlovou přepravu, pak se patnáct hodin zkrátí na pouhopouhou hodinu a půl. O čem je řeč? Samozřejmě, že o srdci Chorvatska – významném přístavním městečku Split. Máme pro vás rovnou 5 klenotů, které zde musíte navštívit.

Dovolená na Balkáně za pár kaček

Plánujete letní dovolenou a ještě nevíte, kam se vydat? Pokud jste v minulosti s oblibou létali do zemí severní Afriky (Egypt, Tunisko) či do Turecka, pravděpodobně máte s výběrem těžkou hlavu. Doporučujeme při letošním výběru tyto země z bezpečnostních důvodů vynechat a vsadit na cenově dostupné alternativy v jihovýchodní Evropě.