Vycestujte za sluncem aneb Řecko je sázkou na jistotu

Ač lze počasí poměrně s jistotou předpovídat, při plánování měsíce dopředu jistotu mít nebudete. Vyplatí se proto vybírat místa, kde jsou letní deště spíše výjimkou a počasí je spolehlivé jako švýcarské hodinky. A nemusíte cestovat nikam daleko. Mezi taková místa patří totiž i řecké ostrovy.

5 nejkouzelnějších míst Chorvatska: Tyhle musíte navštívit!

Chorvatsko je jedním obřím klenotem, jehož krásy nás nepřestávají ani po letech a napříč generacemi udivovat. Nabízí přenádherné písčité i oblázkové pláže, vyhlášenou gastronomii, okouzlující faunu i flóru, ale i historické památky, které se objevily rovnou v několika filmech a světoznámých seriálech. Máme pro vás výčet několika míst, které musíte poctít svou návštěvou.

7 plážových perel Chorvatska: Tady si odpočinek doopravdy užijete

Zájem o dovolenou v Chorvatsku neutichá. Češi patří do první desítky návštěvníků, kteří jezdí do Chorvatska nejčastěji. Co nás sem tak láká? Odpovědí je nejen cenová i dopravní dostupnost, ale především okouzlující fauna a flóra, typická chorvatská pohostinnost, úžasný podmořský svět a v neposlední řadě i množství rozmanitých pláží. A právě plážím budou věnovány následující řádky. Které patří mezi ty nejkrásnější?