Proč radši nejet do Chorvatska „na blind“

Leta letoucí se traduje, že nejlepší ubytování za málo peněz seženete v Chorvatsku přímo na místě. U silnice stojí domácí, čekají na vás, aby vás ubytovali ve svém krásném novém domě přímo u moře a každý den vám podstrojovali místní speciality, brali vás na ryby atd., to všechno za směšný peníz.

Chorvatsko na blind náhled

Znáte skutečně někoho, kdo měl takové štěstí? Nebo vám kamarádi a rodinní příslušníci vyprávěli o tom, co sami zažili, něco jiného?

Čím více lidí, tím větší problém s ubytováním

Jet ve dvou do neznáma je romantika a může to být i pohoda, nakonec se dá přespat v autě nebo v kempu ve stanu. Rodina s dětmi nebo více rodin, které si chtějí užít dovolenou spolu, už musí plánovat. Nedá se počítat s tím, že někde, neznámo kde, se víc lidí bez problémů ubytuje. Děti navíc potřebují jíst, pít, spát. Dvě rodiny během hlavní sezony těžko seženou ubytování ve stejných apartmánech, často ani ve stejné oblasti. Hledáním bydlení se ztratí spousta cenného času, který už mohl být využitý k dovádění v moři.

Ubytování přímo u moře? Zapomeňte!

Ti, co se nechali zlákat vidinou pěkného apartmánu s vlastní zahradou a plážičkou, který na ně přímo čeká, často vyprávějí. O tom, jak jeli na ostrov Pag, nenašli to, co chtěli, projížděli po jadranské magistrále dolů a zase nahoru, v noci se opět vrátili na ostrov, kde se podařilo najít střechu nad hlavou. Ráno po probuzení zjistili, že se dům nachází v blízkosti skládky, páchne zatuchlinou a na pláž je dost daleko, zkrátka žádná romantika.

Tam v horách…

Jaderské moře lemují hory a kopce, které jsou velmi atraktivní a zajímavé pro milovníky přírody nebo filmů o Vinnetouovi. Pokud se ale chcete opalovat na pláži a koupat ve slané vodě, je docela otravné scházet denně několik kilometrů z hor k moři, a pak zase zpátky. Na druhou stranu se tam opravdu může nacházet to levné ubytování s majiteli, kteří na vás čekali u silnice.

chorvatsko-ostrov

Výhody rezervovaného ubytování

Co tedy získáte, když si ubytování objednáte dopředu? Přesně víte, kde svou dovolenou strávíte, naplánujete si výlety, budete vědět, kde je restaurace, obchod, pláž. Budete mít takové ubytování, o jakém sníte – veškerý servis v hotelu, útulný penzionek nebo v Chorvatsku tolik oblíbené ubytování v soukromí (v rušném letovisku či naopak v malé vesničce). Nebudete ztrácet čas hledáním, ubytujete se a hurá k moři.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář