Jak se na dovolenou sbalit do malého kufru

Ať už se chystáte na dovolenou po Čechách, či do zahraničí, určitě řešíte, jak všechno zabalit tak, aniž byste potřebovali desatero kufrů. Přece jen poplatky za zavazadla nejsou u leteckých společností výjimkou a zavazadlový prostor vašeho vozu také není nafukovací. Jak to ale udělat? Máme pro vás několik tipů, díky nimž si hravě sbalíte všechny nezbytnosti do malého kufru!

Sportování na dovolené v zahraničí: I méně závažné zranění vás může vyjít draho

Někdo si pod pojmem ideální dovolená představuje několikadenní nicnedělání na lehátku, jiný nevydrží nehnutě ležet ani deset minut. Pokud patříte k lidem, kteří milují pohyb, a nedokážete si představit pobyt v zahraničí bez svých oblíbených sportovních aktivit, měli byste vědět, že bez cestovního pojištění a vhodně zvoleného připojištění vás může vyjít velmi draho i zdánlivě banální zranění.

V zahraničí vás ošetří i na základě kartičky zdravotní pojišťovny, ale počítejte s omezeními

Chystáte se do zahraničí a rádi byste minimalizovali cestovní náklady? Jednou z možností, jak za dovolenou ušetřit, je vycestovat bez sjednaného cestovního pojištění. Respektive v rámci Evropské unie a zemích Evropského hospodářského prostoru, protože zde máte nárok na nezbytnou zdravotní péči. Ale jak už to tak bývá, vše, co je zadarmo, má určitá omezení. Jak je to s Evropským průkazem zdravotního pojištění (EHIC)?