Booking zájezdu uprostřed epidemie? Proč by ne!

Máte rádi zájezdy first moment? Milujete první slevy a jste zvyklí si plánovat dovolenou dlouho dopředu? Pak právě nastává váš čas. Cestovky spouštějí nové katalogy na sezónu 2021 a první rezervace na sebe nenechaly dlouho čekat bez ohledu na to, že se Evropa ocitá na vrcholu koronavirové epidemie.

Zpožděný let: kdy vzniká nárok na odškodnění?

Čeká vás v následujících zimních měsících dovolená v exotické destinaci? V tom případě by vás mohlo zajímat, že finanční odškodnění za zpožděný let vám může vynahradit celou cenu letenky! Výše odškodnění se odvíjí od letové vzdálenosti a pohybuje se v rozmezí od 250 do 600 eur na cestujícího. Pokud se tedy váš let zpozdí, a vám tak nastanou komplikace v podobě nepříjemného čekání v letištní hale, či kvůli zpoždění přijdete o část dovolené, vzniká vám nárok na kompenzaci.

Jak se sbalit do letadla aneb užitečné informace na cesty

Cestování s sebou přináší jak radost, tak hromadu starostí. A právě proto, abychom vás některých starostí ušetřili, připravili jsme tento článek, ve kterém najdete užitečné informace o tom, co si zabalit do letadla a co raději ne. Díky tomu se vyhnete nepříjemnostem při průchodu bezpečnostní kontrolou.

Jak se na dovolenou sbalit do malého kufru

Ať už se chystáte na dovolenou po Čechách, či do zahraničí, určitě řešíte, jak všechno zabalit tak, aniž byste potřebovali desatero kufrů. Přece jen poplatky za zavazadla nejsou u leteckých společností výjimkou a zavazadlový prostor vašeho vozu také není nafukovací. Jak to ale udělat? Máme pro vás několik tipů, díky nimž si hravě sbalíte všechny nezbytnosti do malého kufru!

Sportování na dovolené v zahraničí: I méně závažné zranění vás může vyjít draho

Někdo si pod pojmem ideální dovolená představuje několikadenní nicnedělání na lehátku, jiný nevydrží nehnutě ležet ani deset minut. Pokud patříte k lidem, kteří milují pohyb, a nedokážete si představit pobyt v zahraničí bez svých oblíbených sportovních aktivit, měli byste vědět, že bez cestovního pojištění a vhodně zvoleného připojištění vás může vyjít velmi draho i zdánlivě banální zranění.