Jak se sbalit na leteckou dovolenou?

Dlouho očekávaná dovolená. Je jedno, jestli bude na ostrově v Atlantiku nebo u Středozemního moře. Všichni se těší na zasloužený odpočinek! Už není nic, co by vás mohlo před dovolenou stresovat. Letenky máte, rezervace do hotelu taky, cestovní pojištění, opalovací krémy, no zkrátka všechno! Když v tom si uvědomíte, že vás ještě jedna výzva čeká. Balení kufru! Nezoufejte, pomůžeme vám!

Jak se sbalit na dovolenou

Dvakrát měř, jednou řež: Napište si seznam

Na nic se nesmí zapomenout! Někomu pomáhá seznam na papíře, někomu elektronický. Tak jako tak, seznam je dobré řešení, jak na nic nezapomenout. Dalším důležitým krokem je nachystání si věcí do kufru. Nejprve si věci vyskládejte na postel nebo zem, abyste viděli, kolik toho vlastně máte. Podle toho až začněte skládat do kufru. Není to věda!

Věděli jste že: Více než polovina párů se v den odletu na dovolenou pohádá?

Organizace věcí v zavazadle

Na spodek kufru přijdou těžké věci jako jsou boty a kosmetické přípravky. Opalovací krémy, sprchový gel, šampón a jiné nezapomeňte dát do kosmetické tašky nebo do igelitového sáčku. Při přepravě kufru by se vám mohlo něco vylít a byla by škoda si zničit nové šaty, no ne? Mezery na dně kufru vyplňte ponožkami nebo jinými malými kousky. Druhá vrstva bude patřit šatům, halenkám, topům a dalšímu oblečení, které je náchylnější na pomačkání či zničení. Na konec přijdou osušky, rifle, spodní prádlo a doplňky.

Všechno mám zmačkané, lze tomu zabránit?

Ano! Nemusíte si s sebou na dovolenou vézt žehličku na prádlo. Máme řešení, jak oblečení složit tak, aby se nezmačkalo. Řešením je srolování. Téměř všechno oblečení rolujte a hotové ruličky skládejte ihned vedle sebe. Díky tomu předejdete nevzhledným skladům. Balíte s sebou sako? Tak to rozhodně nerolujte! Sako položte na poslední vrstvu v kufru, přes něj hoďte těžší kousek oblečení jako jsou rifle, a teprve přes ně sako přeložte. Jednoduché!

Když zjistíte, že jste přes limit

Kufr sbalený! Postavíte ho na váhu a zjistíte, že váží více, než má vaše letecká společnost povolena. Nastávají dvě možnosti řešení. Buď si za každý kilogram navíc připlatíte, nebo využijete příručního zavazadla, do kterého můžete sbalit některé kousky oblečení, které vám kufr odlehčí.

Co do kufru nepatří?

Co do kufru nepatří a je lepší vzít na palubu letadla? Doklady, peníze, telefon, notebook, fotoaparát a další cennosti, co by se vám mohli ztratit. A samozřejmě letenky, bez nich by to prostě nešlo! Při dlouhých letech jsou dobrým pomocníkem i kapky do očí (pouze do 100 ml), vlhčené ubrousky, kapesníčky, balzám na rty a dobrá kniha nebo časopis. Nakonec můžete přihodit i nějaké šaty, které se vám do kufru nevlezly. A let může začít!

Ať už letíte kamkoliv, balte chytře! Vždy si zjistěte váhový limit letecké společnosti se kterou letíte i možné rozměry příručního zavazadla. A kufr? Nechte si v něm místo na suvenýry, které jistě přivezete sobě nebo svým blízkým. Pokud na něco zapomenete, nestresujte se. Všechno se dá koupit i v cílové destinaci, pokud tedy nejde o letenky. Užívejte si dovolenou už při balení. Šťastnou cestu!

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář