Jak hledat levné letenky?

Cestování letadlem už dávno není výsadou těch nejbohatších. Letenky se dají v současné době sehnat i za několik stokorun a v případě letů do vzdálenějších destinací za několik tisíc. Někdy se podaří sehnat letenku za takovou cenu, že to vlastně ani nechápete.

Jak hledat levné letenky

Příkladem můžou být nedávné akce na zpáteční letenku Praha – Jaipur (Indie) za necelých 5 300 Kč. Za takovou cenu se horko těžko dostanete třeba do Portugalska! Chtěli byste zažít ten pocit, když koupíte letenku za super nízkou cenu a podíváte se do exotické destinace? Nebo vám je jedno, kam poletíte, ale hlavně aby to bylo co možná nejlevnější? Ať tak či tak, naše rady a návody na hledání levných letenek se vám určitě budou hodit.

Musíte být aktivní a vše naplánovat

Hledání levných letenek určitě nefunguje tak, že si sednete k počítači, otevřete jedny stránky a za 10 minut za super výhodnou cenu koupíte letenku do své vysněné destinace. Naopak – jedná se o dlouhodobý proces, který je také hodně založen na náhodě. Má-li být „mise“ úspěšná, měli byste si udělat plán.

Čekat vs. riskovat

1. Pokud chcete letět do konkrétních vzdálenějších destinací jako je např. Thajsko, Indonésie, Kuba, Karibik apod., je určitě lepší začít s „lovem“ minimálně rok až půl roku předem. Zjistěte si, které letecké společnosti do dané destinace provozují lety a jejich nabídku sledujte.

2. Jestliže je vám jedno, kdy a kam poletíte, nebo chcete vyrazit jen po Evropě, nemusíte nic plánovat hodně dopředu. V případě těchto letů se více vyplácí strategie čekání na poslední chvíli. Několik dní před odletem aerolinky s oblibou zlevňují, někdy i o polovinu.

V obou případech je dobré použít vyhledávač skyscanner.cz, kde můžete srovnat ceny letenek pro danou destinaci třeba i na období jednoho roku. Pomocí portálu zjistíte, jaké letecké společnosti na dané trase operují. Vyplatí se vám, když se u nich zaregistrujete k odběru novinek, díky tomu vám žádná jejich akce na levnější lety nemůže uniknout.

Letadlem levně? Jde to (ilustrační obrázek)
Letadlem levně? Jde to (ilustrační obrázek)

Spojte se s „fanatiky“

Při honbě za nejlevnějšími cenami letenek se také vyplatí využít sociální sítě. Na Facebooku funguje hned několik stránek či skupinek, kde se každý den objevují tipy na ultra výhodné letenky do celého světa. Mezi nejpopulárnější patří určitě zaletsi.cz a Cestujlevne.com. Stačí dát stránkám like a díky „fanatikům“, kteří sledují nabídku letenek snad každou minutu, budete dostávat přehled nabídek letenek za ceny, o kterých jste možná neuvažovali ani ve snu.

Využít můžete chybu

Na obou stránkách se objevují i ceny letenek, které vznikly chybou na straně letecké společnosti. Jedná se o časově omezené nabídky, trvají totiž tak dlouho, dokud si letecká společnost chyby nevšimne a neopraví ji. V těchto případech jsou většinou ceny neuvěřitelně nízké. Já osobně jsem získala levné letenky díky zalet.si, kde se objevil tip na chybný tarif společnosti Lufthansa na let do zmíněného Jaipuru (Indie). Běžná cena na oficiálních stránkách společnosti byla 15 300 Kč. Ovšem na rezervačním portálu airtickets24.com se objevila chyba a cena byla uvedena pouze 5 300 Kč! Nebylo nad čím přemýšlet…

V těchto případech je důležité jednat velmi rychle a letenky rezervovat co možná nejdříve. Ale pozor, rezervace v tomto případě neznamená, že letenka je s konečnou platností vaše. Letecká společnost vás může za několik dní vyzvat ještě k doplacení standardní částky. Nebojte se, samozřejmě nic navíc platit nemusíte. Stačí odmítnout a vrátí se vám bez srážky i vaše platba za letenky v chybném tarifu. Často se ale stává, že platba za chybný tarif projde (např. v USA je to povinné). Poznáte to tak, že se vám částka strhne z účtu a přijde vám e-letenka. V tomto případě máte vyhráno a letíte za „pár kaček“!

Pokud budete trpěliví, určitě s dočkáte a i si užijete let za super nízkou cenu. Chce to čas! Přejeme vám úspěšný lov!

 

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář