Jak se na dovolenou sbalit do malého kufru

Ať už se chystáte na dovolenou po Čechách, či do zahraničí, určitě řešíte, jak všechno zabalit tak, aniž byste potřebovali desatero kufrů. Přece jen poplatky za zavazadla nejsou u leteckých společností výjimkou a zavazadlový prostor vašeho vozu také není nafukovací. Jak to ale udělat? Máme pro vás několik tipů, díky nimž si hravě sbalíte všechny nezbytnosti do malého kufru!

Cestovaní s malým kufrem
Jak sbalit malý kufr

Ještě před tím, než začnete balit…

Pokud na dovolenou letíte a rozhodli jste se vše potřebné zabalit do příručního zavazadla, ze všeho nejdříve si zjistěte, zda vaše zavazadlo odpovídá rozměrům dané letecké společnosti. Rozměry různých leteckých společností se od sebe mohou lišit, takže na to dávejte pozor. Při nedodržení daných rozměrů byste si museli nechat své zavazadlo odbavit.

Výhodné je také balit si do kufru pouze věci víceúčelové a takové, které budete moci navzájem kombinovat, případně vrstvit. Díky tomu s sebou nebudete muset brát tolik svetrů či mikin. S tím také souvisí to, že byste si měli předem ověřit, jaké bude počasí ve vaší cílové destinaci. Na základě toho si sepište seznam věcí, které si s sebou chcete vzít. Tento proces vyžaduje čas, neboť je dobré se na seznam s odstupem podívat a zvážit, zda na papíře stojí opravdu to, co nutně potřebujete. Proto doporučujeme začít s přípravou včas, minimálně dva dny předem.

Balení kufru
Na cestu si sbalte jen to nejnutnější oblečení, ať ušetříte co nejvíce místa

Jaké zavazadlo zvolit? Tašku, nebo kufr?

Obě varianty mají svá pro a proti. Skořepinové kufry jsou dobré v tom, že lépe chrání uvnitř uložený obsah, ale zato jsou daleko těžší a neforemnější. Naopak tašky z textilních materiálů jsou lehčí a elastičtější, takže se dovedou při balení věcí lépe rozložit do šířky. Problém tašek ale spočívá v tom, že se v nich uložené oblečení rádo muchlá. Při výběru zavazadla tedy sami zvažte, která varianta vám vyhovuje víc a z čeho jste ochotni slevit. Pokud máte raději tašky, ale chcete alespoň o trochu více zabezpečit své věci proti pomačkání a poškození, zaměřte se na výběr tašky s pevným, vyztuženým dnem a pevnějšími stěnami.

Co se týká porovnání množství věcí, které lze uložit do tašky versus kufru, pak vedou pružná látková zavazadla oproti kufrům s pevnou konstrukcí. Kromě toho tašky mají většinou různé postranní kapsičky, které při balení určitě využijte!

Cestování s malým kufrem
Látkové tašky a kufry jsou přizpůsobivé a navíc mívají kapsy

Vychytávky, které vám určitě pomohou

Kromě toho, že budete naplno využívat všech přihrádek a kapes ve vašem kufru či tašce, můžete využít i prostory, které nabízí samo vámi sbalení oblečení. Výborným příkladem toho jsou boty, do kterých se vejde hned několik srolovaných párů ponožek. Stejně tak můžete využít zabaleného malého psaníčka či pouzdra na brýle, do kterého můžete uložit nabíječku nebo sluchátka. Další šikovnou vychytávkou je metoda balení kufru podle Toma Ayzenberga, který přišel s rolováním oblečení a vzájemným vrstvením oděvů.

Jak se zabalit do malého kufru krok za krokem

Nejprve na dno kufru položte boty a do nich napěchujte zabalené ponožky. Poté úhledně srolujte různé svršky a naskládejte je též na dno kufru. Na kosmetické potřeby použijte k tomu určenou taštičku. Dále složte spodní prádlo do malých kostiček a vložte jej do uzavíratelných průhledných igelitových sáčků, z nichž samozřejmě vyfoukněte vzduch a uložte je po stranách kufru. Tím věci uvnitř kufru izolujete. Navrch můžete položit věci menších velikostí jako jsou kraťasy nebo ručník.

Teď přichází na řadu vychytávka v podobě onoho vrstvení oděvů. Rozloženou mikinu, tričko nebo halenku položte do kufru tak, aby dolní polovina oděvu visela ven z kufru a rukávy přeložte. Další vrstvu budou tvořit kalhoty, které přiložte nohavicemi k sobě a opět jej napříč položte do kufru tak, aby jejich dolní polovina nebyla součástí kufru. Takto navrstvěte ještě několik kousků a následně všechny vyčnívající části oblečení přehněte dovnitř kufru. Vznikne vám v podstatě takový balík. Na závěr můžete do kufru položit žabky anebo sportovní sako obrácené naruby a máte hotovo!

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář