Hledáte zajímavou dovolenou? Zkuste oblíbené ostrovy!

[Komerční sdělení] Většina dovolených je dnes spojena s destinacemi, které se označují jako ty pevninské. Jedná se tedy o území, které jsou pevně spojena s celým zbytkem země a následně světadílem, kde leží. Můžete ale volit i druhou možnost, a tou jsou ostrovy.

Evropske ostrovy

Jednou z možností je třeba last minute Sicílie. Tento ostrov samozřejmě spadá do území Itálie a může se pyšnit tím, že jde o největší ostrov, který vůbec ve středozemním moři najdete. Nejznámějším místem na ostrově je určitě město Palermo, které také patří mezi nejvyhledávanější cíl mnohých turistů, kteří chtějí ostrov poznat.

Zkusit můžete i druhý největší ostrov

A pokud mluvíme právě o velkých italských ostrovech, určitě u nich můžeme při představování zajímavých destinací pro dovolenou zůstat. A proč? Jelikož rozhodně nezklame ani oblíbená dovolená na Sardinii. I tato lokalita je ostrovní a pyšní se tím, že jde o druhý největší ostrov právě ve Středozemním moři. A co zde můžete očekávat? Nejenom krásnou přírodu, ale také skvěle vybavené turistická střediska. Díky své poloze se také můžete těšit na příjemné teploty, které jsou pro dovolenou to nejdůležitější. Pokud navíc hledáte zajímavé zážitky, můžete z ostrova vyrazit na výlet lodí, a to třeba:

  • Do Španělska
  • Na Korsiku
  • Do Tuniska

Nezklamou ani poloostrovy

Ačkoliv prvotní cíl byl představit zajímavé ostrovy, zapomenout nesmíme ani na poloostrovy. Zvláště potom ten, který je také spojený s Itálií, a to její jižní částí. Jak už mnozí cestovatelé jistě tuší, doporučujeme dovolenou v Kalábrii. Tedy v místě s příjemnými vysokými teplotami, v místě s mnoha menšími a pohostinnými městečky, ale i vyhlášenou kuchyní. Na památky je tato oblast sice chudší, ale rozhodně to neznamená, že by to muselo být nutně na škodu. Jsou totiž i jiná lákadla, jako především dokonale čisté moře, dlouhé písčité pláže a všudypřítomné háje, které nabídnou skvělou možnost, jak relaxovat ve stínu.

Krásy italské Kalábrie
Krásy italské Kalábrie
Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář