Na co si dát pozor při výběru dovolené aneb S medvědem do hotelu nechoďte

[Komerční sdělení] Poněvadž se léto a s ním i hlavní turistická sezóna je již v plném proudu, rádi bychom vám poradili pár tipů, na co si dát pozor při výběru vaší dovolené.

V prvé řadě nespoléhejte pouze na popis hotelu a fotografie, které naleznete na prvním navštíveném webu. Raději na internetu trošku pohledejte a na rezervačních portálech (ne přímo na vlastním webu vyhlídnutého hotelu či penzionu) si pročtěte skutečné recenze od již ubytovaných hostů. Podívejte se v jaké části města se hotel či penzion nachází, abyste věděli, jak daleko to budete mít do centra za kulturou, na případný nákup nebo na výlet do přírody.

Hotely.cz

Pokud se chystáte na dovolenou vlastním vozem, pak se informujte o možnostech parkování u vybraného hotelu či penzionu. Většina zařízení již dnes má vlastní parkoviště a pro ubytované hosty bývá parkování zdarma nebo je zahrnuté v ceně pobytu. Někdy se ale stane, že vlastní parkoviště není k dispozici a že musíte zaparkovat i velmi daleko od místa, kde budete bydlet. Nošení těžkých zavazadel pak není zrovna nejlepším prvním zážitkem z dovolené. Může se také stát, že bude parkování zpoplatněné. Pak je dobré se dopředu přesně informovat o ceně, protože obzvláště při dlouhodobějším pobytu může parkovné znamenat poměrně vysoký náklad.

V řadě hotelů a penzionů není vůbec možné ubytovat domácí mazlíčky, takže je dobré si pro ně včas zajistit péči a hlídání. „K domácím mazlíčkům přistupují striktně zejména v lázeňských domech. Tam platí jednoznačný zákaz,“ uvádí Petra Marková z rezervačního portálu Hotely.cz. Mimo lázeňské domy vám vaše zvířátko sice ubytují, ale dejte si pozor na poplatek. Jeho výše se velmi liší, a tak se může stát, že pobyt vašeho zvířátka bude někde dokonce dražší než pobyt pro dítě. „Větší část ubytovacích zařízení se současnému trendu cestování se zvířaty přizpůsobila, a pokud se nejedná vysloveně o Svatobernardského psa či medvěda jsou ve většině našich hotelu mazlíčci vítáni,“ dodala Marková.

Při výběru víkendového pobytu či dovolené si dejte pozor na pochybné slevové portály, které slibují hory doly za podezřele nízkou cenu. Často se klientům stává, že si objednají pobyt, na který jim ani nepřijde poukaz nebo o nich v hotelu a v penzionu vůbec nevědí. Spolehněte se na známé a letitou praxí prověřené rezervační portály, které soustřeďují autentická hodnocení od hostů, a vybírejte šťastnou rukou.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář