TOP 5 míst, která byste neměli minout ve Vídni

Vídeň je rakouské hlavní město, do jehož atmosféry se zamilujete. Vhledem k malé vzdálenosti od České republiky se jedná o destinaci vhodnou i pro krátkou víkendovou návštěvu, přestože by si Vídeň zasloužila více. Co během tak krátké doby rozhodně nevynechat?

1. Zámek Schönbrunn a vídeňská ZOO

Bývalé letní sídlo císařů, které je dnes na seznamu UNESCO je nádherným zámkem, který se rozprostírá v západní části Vídně. Připravte se na to, že zde strávíte minimálně půlku dne. Máte totiž spoustu možností, co navštívit.

Pohled na zámek Schönbrunn z Gloriette
Pohled na zámek Schönbrunn z Gloriette

Rozhodně doporučujeme vybrat si alespoň jeden z nabízených okruhů prohlídky vnitřních komnat. Můžete si zakoupit audio průvodce v češtině, takže se nebojte, informací se dozvíte víc než dost, stojí to za to!

Ze zámku můžete pokračovat zahradami do schönbrunnské ZOO. Ta se jako jedna z mála v Evropě může pochlubit chovem Pandy velké (spolu se ZOO v Paříži a Berlíně).

Pandy z vídeňské ZOO
Pandy z vídeňské ZOO

Pokud si trasu skrz ZOO vhodně naplánujete, při výhodu to budete mít jen kousek na Gloriette, odkud budete mít romantický výhled na zámek a na panoráma Vídně. Ideální místo na „selfíčko“! :)

2. Cukrárnu se Sachr dortem

Co by to bylo za návštěvu Vídně, kdybyste si nevychutnali její kuchyni? Minimálně kávu a sachr dort si zde musí dát každý. My jsme navštívili Café Gerstner, a přestože cena byla vyšší, nelitovali jsme.

Sacher dort (ilustrační obrázek)
Sachr dort (ilustrační obrázek)

Místní kuchyně je v mnohém podobná té naší, promlouvá do ní však také vliv přistěhovalců za poslední desítky let, které se ČR vyhnuly. Pětina obyvatel nemá rakouské občanství!

3. Historické centrum

Pokud půjdete na zmíněný sacher právě do kavárny Gerstner, můžete z něj zamířit na okruh po památkách a zajímavých místech v centru města (nebo ještě lépe si dát na závěr sacher za odměnu :)).

Stephansdom
Stephansdom
Pohled na město ze Stephansdomu
Pohled na město ze Stephansdomu

Prozkoumat můžete palác Belveder, katedrálu svatého Štěpána (Stephansdom), Karlskirche, četná muzea a univerzity, tržnici Nachmarkt. Doporučujeme trasu předem naplánovat a dobře rozvrhnout, využít můžete případně i cenově dostupné městské dopravy a četných linek metra. Nezdá se to, ale pěší přechod si svůj čas ukrojí.

Náš TIP: Než vyrazíte na dovolenou, nezapomeňte si uzavřít cestovní pojištění. Jde to i online na top-pojisteni.cz.

4. Práter: Nejvyšší „řetězák“

Vídeňský Prátr vás do svých útrob nechá vstoupit zadarmo. Platí se až na jednotlivé atrakce podobně jako na pouti u nás v Česku. Vídeňský Prátr láká návštěvníky především na nevyšší „řetězák“ na světě, dosahuje výšky 117 metrů, platili jsme však 5 € za poměrně krátkou jízdu. Přesto se jedná o místo, které nesmíte minout.

Pohled z řetězáku
Pohled z řetězáku

5. Hofburg a jeho zahrady

Na závěr doporučujeme další sídlo panovníků, tentokrát však zimní. Hofburg je obří komplex, ve kterém dnes naleznete např. Rakouskou národní knihovnu, sídlí zde prezident, můžete zdarma navštívit krásné zahrady, velké Náměstí hrdinů a další zákoutí.

Jedno z mnoha křídel Hofburgu
Jedno z mnoha křídel Hofburgu

Naplánujete si dovolenou

Ubytování ve Vídni Zájezdy do Vídně

TIP na závěr: Věděli jste, že Vídeň je vůbec nejlepším městem pro život?

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář