Navštivte krásnou Srí Lanku

Malebný ostrov Srí Lanka sousedící na severní straně s Palkovou úžinou je elegantně oddělen od Indie, avšak stále ho můžeme zařadit do Asie. Z jižní strany se chlubí nekonečným výhledem na Indický oceán a na východě tvoří hranici Bengálského zálivu.

Srí Lanka náhled
Srí Lanka náhled

Srí Lanka vystřídala z počátku mnoho různých majitelů. Větší mocnosti se snažily území kolonizovat a vytěžit co nejvíce ze zdejší rozmanité a bohaté krajiny. Země oplývá drahými kameny, kvalitním ebenovým dřevem a také exotickými zvířaty. To vše po staletí lákalo návštěvníky a jejich pozornost.

Kolombo

Hlavní a zároveň největší město Kolombo najdeme nenápadně skryté v jihovýchodní části ostrova. Procházka v jeho centru vás zabaví až na celý den a někteří návštěvníci se druhý den rádi vrátí, aby prozkoumali každé zákoutí. Kromě správních budov se v celém městě tyčí chrámové stavby, které upomínají na zdejší náboženství. Především tu zakotvil buddhismus a hinduismus, jež je patrný ve výzdobě. Dekor tvoří fantaskní zvířata a orientální motivy.

Sakrální stavby nesahají daleko do historie, ale spíše připomínají kolonizační období a zakládání města. Není zde nouze o honosná sídla s rozsáhlými zahradami a parky, jež jsou jako stvořené pro romantickou procházku.

Trhy

Umění není jediným lákavým cílem. Také stojí za to navštívit tzv. Pettah. Veřejné prostory plné stánků s nejrůznějšími produkty pohltí každého a ohromí rozmanitostí. Sypané čaje, koření, exotické ovoce nebo i drahé kameny zakoupíte právě na tomto místě.

Pláže

Srí Lanka se chlubí také množstvím pláží. Vhodné ke koupání jsou převážně západní, na kterých není tolik nebezpečných korálů nebo vln. Na jihu jsou prudší vlny, ale písek je světlý a voda průzračně čistá. Pláže jako Unawatuna, Mirissa nebo Tangalla jsou jako stvořené pro odpočinek a relax.

Ostrov překypující svou originalitou může být pro neopatrné trochu nebezpečný. Různé druhy exotických zvířat, korály nebo oceán musí v každém budit přiměřený respekt. Na dovolenou s rodinou je tato destinace vhodná, ovšem je třeba dbát na opatrnost a neopomíjet fakt, že se nacházíme v oblasti plné pralesů, jiného náboženství a jiného klima.  Poznání nové kultury určitě stojí za to a místo si zde najde určitě každý zvídavec.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Jeden komentář u “Navštivte krásnou Srí Lanku

  1. Profilový obrázek

    Ahoj, díky za super článek. Právě jsme s mužem přemýšleli, kam bychom se příští rok vydali na dovolenou a Srí Lanka vypadá dost dobře, přemýšleli jsme, že bychom spojili Srí Lanku s Maledivami, myslíte, že je to dobrý nápad, popřípadě na jak dlouhou dobu bychom si měli vymezit čas pro návštěvu Srí Lanky a Malediv? Další věc je to, že vůbec neumíme anglicky, proto budeme asi volit cestovku. Mohli byste nám nějakou doporučit? Rozhodujeme se mezi Invii a Ficherem. Manžel zároveň našel i tyto stránky: Dovolená Srí Lanka.
    Děkuju za rady, T.

Přidat komentář