Co navštívit v Praze během pár dní

Snad každý cestovatel uvítá při svých toulkách evropskými metropolemi několik tipů na místa, kam se vyplatí zavítat. V Praze jsme pro vás vybrané památky rozdělili do skupin dle lokality, aby přesun z jednoho místa do druhého v rámci každé skupiny byl pokud možno snadný a rychlý.

Co navštívit v Praze

Pražský hrad + Valdštejnský palác

Středobodem zájmu číslo jedna je v srdci Evropy bez debat Pražský hrad – rezidenční sídlo českých panovníků (dvakrát v historii též římského císaře) s více než tisíciletou historií. Za jeho branami si budete moci vychutnat např. katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Starý královský palác nebo pestrobarevnou Zlatou uličku s maličkými domky. Pokud po prohlídce Hradu sejdete dolů po Starých zámeckých schodech až ke stanici Malostranská, nenápadná vrátka blízko vchodu do metra Vás dovedou do Valdštejnské zahrady, která vám připomene královské zahrady z pohádek s honosným palácem vévodícím vší té kráse. Ale pozor – zahrada je otevřena jen během letní sezóny, tedy do 31. října.

Petřín + Strahov + Pohořelec

Petřín je znám v povědomí obyvatel Prahy jako místo zamilovaných, dokáže ale nabídnout zábavu a zajímavé zážitky i skupinám přátel nebo rodinám s dětmi, a to zejména díky lanovce, planetáriu, rozhledně nápadně připomínající pařížskou Eiffelovu věž a zrcadlovému bludišti. Příjemnou procházkou potom dojdete až ke Strahovskému klášteru. Jedná se o nejstarší premonstrátský klášter na českém území pocházející z 12. století. V jeho interiérech je navíc ukryta velmi cenná knihovna s krásnými, bohatě zdobenými sály. Z klášterního nádvoří projdete barokní bránou na místo, kterému se říká Pohořelec. Pokud se odtud vydáte směrem k Pražskému hradu, nemůžete minout další dvě pozoruhodné památky – majestátní Černínský palác a pražskou Loretu. A když budete pozorní, možná na jednom z historických domů na Loretánském náměstí najdete i „falešná okna“, která, nakreslená na zdi, se až podezřele podobají svým skutečným sousedům…

Staroměstské náměstí + Josefov

Staroměstské náměstí právem patří spolu s Pražským hradem mezi „povinné minimum“ návštěvníka Prahy. Jeho dominantou je Staroměstská radnice, kterou byste jistě neměli opomenout, a to nejen kvůli slavnému orloji s průvodem apoštolů. Za vidění stojí také barokní chrám sv. Mikuláše, Týnský chrám nebo Dům U Kamenného zvonu. Po prohlídce Staroměstského náměstí se pak vydejte Pařížskou ulicí do bývalé židovské čtvrti – Josefova. Tamější synagogy a Starý židovský hřbitov, které dnes jsou součástí Židovského muzea v Praze, mají jedinečnou atmosféru. Rozhodně nevynechejte ani dobrý oběd – restaurace v Praze 1, tedy v historickém jádru města, nabízí výtečné pokrmy klasické české kuchyně, připravované nově a kreativně. Vzhledem k lokalitě výše uvedených památek doporučujeme rezervovat si též hotel v Praze na Starém Městě.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář