K moři s dětmi? Vybírejte hotely, kde se budou cítit jako v ráji

Dovolená u moře je pro každé dítě vrcholem letních prázdnin. Přestože dětem samotným často postačí jen „kyblík a lopatička“, se kterými si na břehu moře vyhrají celý den, je dobré na ně při výběru hotelu pamatovat. Mohou totiž nastat situace, kdy se vám hotel, který se zábavou pro děti počítá, bude hodit.

Hotelový bazén s tobogánem

Proč vybírat hotel s ohledem na vaši ratolest?

V dobrém hotelu se totiž pro dítě dovolená stane vysněnou pohádkou, ze které se ani nebudou chtít vrátit domů. Dobré zázemí může ale řešit i krizové situace nebo poskytnout trochu volna rodičům na vlastní zábavu.

Bazény a aquaparky přímo v hotelu

Mnohé hotely dnes nabízí velké aquaparky plné tobogánů, prolézaček a dalších vodních atrakcí navržených dětem na míru. Své si najdou předškoláci i náctiletí. Mezi ty vůbec nejlepší v Evropě patří Fodele Beach Waterpark Holiday Resort na řecké Krétě. Takové zázemí se hodí nejen ve chvílích, kdy vás moře už zkrátka omezí. Mohou přijít velké vlny, medúzy… a pobřežní hlídka už vztyčuje červenou vlajku značící zákaz vstupu do moře. Vy se pak můžete snadno přesunout k bazénu.

Fodele Beach - aquapark a bazény © Fodele Beach
Fodele Beach – aquapark a bazény © Fodele Beach

Vyhledejte si například hotel Evrika Beach na bulharském Slunečném pobřeží u historického Nesebaru. V zázemí hotelu se nachází hned tři venkovní bazény se spletí dětských prolézaček a klikatých skluzavek, velký kamenný hrad s většími tobogány a plavecký bazén. To vše propojují kamenné „jeskyně“ v centru areálu.

Zábavné doprovodné programy a služby pro děti

Doprovodné programy přijdou vhod nejen ve večerních hodinách, kdy si dospělí chtějí posedět o samotě a děti tak „řádí“ na večerním animačním programu. Hodit se mohou i ve dnech, kdy nepřeje počasí, nebo kdy naopak už měla ratolest sluníčka příliš a potřebuje strávit alespoň část dne ve stínu.

Hotely se dnes už zdaleka neomezují jen na zmíněné večerní animační programy. Mnohé resorty dnes nabízí vnitřní minikluby, kde se animátoři o děti starají po celý den. Není výjimkou, že jsou animátoři různých národností. Například ve španělském hotelu Fergus Style Cala Blanca Suites na Mallorce letos (2017) působí i český animátor a je velmi pravděpodobné, že v dalších letech tomu nebude jinak. Kromě toho hotelu nechybí ohrada s poníky či dětské hřiště.

Fergus Style Cala Blanca - miniclub pro děti © Fergus Style Cala Blanca
Fergus Style Cala Blanca – miniclub pro děti © Fergus Style Cala Blanca

Resort Falkensteiner Diadora v Chorvatsku (Petrčane, nedaleko Zadaru) zase nabízí bohatě vybavenou dětskou hernu.

Další služby, které potěší

Příjemné jsou ale i maličkosti jako zmrzlina během dne zdarma jako v jihošpanělském hotelu Mediterraneo Park. Některé hotely nabídnou celou minizoo či pravidelné dětské diskotéky.

V každém evropském státě naleznete hned několik hotelů, které se na děti podobným způsobem soustředí. Projděte si nabídku hotelů pro zájezd k moři s dětmi na Invia.cz.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář