Jak si užít víkend v Praze takřka zadarmo? Stačí dobře plánovat!

Chcete začít prázdninové putování po Česku výletem do Prahy? Víkend v metropoli je skvělým tipem pro cestování po naší zemi, tím spíše, když je zpestřený o možnosti navštívit mnoho památek a zajímavostí za zvýhodněné ceny. Po uvolnění mimořádných opatřeních v souvislosti s Covid-19 se tak nabízí možnost návštěvy Valdštejnských nebo Černínských zahrad, expozice v trezoru České národní banky nebo vodárenské věže na Letné.

Odpočinek v zahradách

Chcete na výlet do Prahy, ale obáváte se velkých výdajů? Zcela zbytečně, i Prahu lze totiž poznat doslova za pár korun. Stačí si zajistit levné ubytování v Praze, které začíná na 300 Kč za osobu a noc v pěkně zrekonstruovaných pokojích a následně se již vydat městskou dopravou do historického centra za poznáním nejzajímavějších pamětihodností.

Při cestě na Pražský hrad rozhodně využijte možnost odpočinku v zahradách Černínského paláce, který je sídlem Ministerstva zahraničních věcí. Naopak při cestě na Malou Stranu zase neopomiňte zahrady Valdštejnského paláce, ten je sídlem Senátu. Oboje zahrady umožňují vstup zdarma.

Výstava v trezoru

Plánovat byste měli dobře nejen přespání na ubytovně Praha, odkud se dostanete snadno do centra města, ale také procházku historickým centrem. Cestou z Malé Strany do Starého Města byste neměli vynechat Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem a Celetnou ulicí se vydat k Obecnímu domu. Na dohled od něj se nachází Česká národní banka, která zve do útrob historického trezoru na výstavu „Lidé a peníze“, která je nejen zajímavá, ale pyšní se i nejnovějším přírůstkem v podobě unikátní vysokohmotnostní zlaté mince v nominální hodnotě 100 000 000 Kč. Jedná se o druhou největší minci ve světě a první v Evropě. Výstava je pro veřejnost zdarma.

Výhled na Letnou

Výlet bez vyhlídky z věže? Nepřipadá v úvahu, proto byste neměli vynechat návštěvu vodárenské věže Letná, odkud je krásný výhled do okolí. Věž se dočkala v minulých letech nákladné rekonstrukce a nyní slouží veřejnosti. V budově je knihovna, galerie, ale také klubovny pro děti. Právě z galerie je možné vyjít na ochoz vždy v otevírací dobu knihovny. Vstupné do galerie a na ochoz vychází do 50 Kč pro dospělého, v rámci prohlídky navštívíte také přístavbu z druhé poloviny 20. století a letní terasu.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář