Na dovolené v Norsku: Co byste si neměli nechat ujít?

Skandinávské země se v posledních letech těší nebývalému zájmu českých turistů. Na sever sice neputuje ani zdaleka tolik lidí jako opačným směrem, ale přesto je jich podstatně více než v minulosti. Do centra pozornosti se dostalo především Norsko. Zajímá vás proč? Vybrali jsme pro vás několik pádných argumentů, proč by vaše kroky měly směřovat právě do tohoto malebného království.

Dobrodružství začíná již na cestě

Severní Evropa je sice perfektně dostupná letecky, ale pro dobrodruha tělem i duší je jasnou volbou rezervace trajektu. Důvod je prostý, trajekty do Norska plují kolem fjordů a nabízí dech beroucí výhled. Načerpáte tak spoustu jedinečných zážitků ještě před tím, než dorazíte do cíle. Tohle vám letadlo nedá!

Dovolená Norsko etrajekty

Po stopách Vikingů

Svět vnímá Norsko jako zemi, kde svého času vládli legendární Vikingové. Ačkoliv není pravda vše, co se o nich tvrdí – například to, že měli na helmách rohy, jejich kultura rozhodně stojí za povšimnutí a na odkazy dob dávno minulých narazíte téměř všude. Ohromnou vikingskou loď však najdete na poloostrově Bygdoy, který se nahází v blízkosti centra Osla. Těžko uvěřit, že Vikingové svého času dokázali doplout až do Ameriky.

Za kulturou

Norové se umí bavit. Milují hudbu a tráví spoustu času v klubech. Mají však rádi i hudbu vážnou a jsou hrdí na moderní budovu opery v Oslu. Operahustet je unikátní, protože svým tvarem připomíná ledovou kru. Získala prestižní ocenění Mies van der Rohe Award.

Norská architektura

Pohádková architektura

Typickým znakem Norska není jen úžasná příroda, ale také dřevěné domečky hýřící všemi barvami.  Norská lidová architektura je bezesporu jedním z důvodů, proč jsou trajekty do Skandinávie plné nedočkavých turistů. Domky v jednotném architektonickém stylu vzájemně ladí i barevně – vskutku úchvatná povídaná. K nevyhlášenějším místům patří malebný skanzen Folkmuseum (poloostrov Bygdoy) a Roubený kostel z Golu.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář