Dovolená na Balkáně za pár kaček

Plánujete letní dovolenou a ještě nevíte, kam se vydat? Pokud jste v minulosti s oblibou létali do zemí severní Afriky (Egypt, Tunisko) či do Turecka, pravděpodobně máte s výběrem těžkou hlavu. Doporučujeme při letošním výběru tyto země z bezpečnostních důvodů vynechat a vsadit na cenově dostupné alternativy v jihovýchodní Evropě.

cerna-hora

Dovolená v Bulharsku: Nízké ceny, snadná domluva

Letní návštěva Bulharska má u nás vzhledem k provázanosti z doby komunismu poměrně silnou tradici. Bohužel si ale nese punc určité pachuti socialistických dob. Bulharsko se však od dob revoluce zejména v přímořských destinacích srovnalo kvalitou s ostatními zeměmi a naleznete zde stejné služby, jaké nabízí hotelové komplexy severní Afriky. Ostatně i zde většinu hotelů vlastní západní investoři.

Last minute dovolená v hotelovém kompletu Bulharska vás přijde jen na několik tisíc korun za osobu, získáte přitom služby, za které byste na západě zaplatili desítky tisíc. Jen pozor na počasí, které může být vzhledem k severnější poloze Bulharska někdy zrádné, nejedná se již vyloženě o subtropické podnebí.

Albánie: Pravý jižanský temperament

Pokud máte rádi jižanský temperament, Bulharsko nebude pro vás tím pravým. Bulhaři jsou velmi laxním národem, ostatně i v Česku občas o někom říkáme, že „je líný jak Bulhar“. To v Albánii potkáte „horké hlavy“ jak se patří, které nenechá nic v klidu, zejména však pohledná dáma.

Albánie je destinací, která teprve čeká na masivní příliv turistů, kterému bránila nejistá politická situace. Jedná se o jednu z posledních oblastí Evropy, kde se stále staví nové hranice, státy se štěpí a spojují… Nejnověji jde o odštěpení Kosova.

Dovolená Albánie se službami all inclusive však garantuje absolutní bezpečí, prvotřídní služby a stálé slunečné klima totožné s tím v Řecku, a přitom oproti Řecku výrazně ušetříte.

Černá Hora: Nenápadná země plná krásy

Černá Hora je také jednou ze zemí, která se teprve nedávno oddělila od Srbska.

Protože Černá Hora není členem Evropské unie, není zde trh zdaleka tak regulovaný, jako už tomu je třeba v Bulharsku, a tak zde kvetou „klasické“ turistické trhy, kde neoriginální „značkové“ stylové tričko koupíte za pár kaček.

Letoviska na úpatí hor, která však hýří životem, si svou atmosférou získají každého.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář