Cesta kolem světa na vlastní pěst? Nic nemožného

Cestovat kolem světa se dnes dá za pár korun, stačí jen vědět, jaké jsou možnosti. Přečtěte si v našem článku o nejnovějších službách na internetu, kde stačí jen chvíli hledat a během několika minut si můžete naplánovat výlet kolem světa za nepředstavitelně nízké náklady.

Jak na letenky: Soustřeďte se na akční nabídky

V oblasti letecké dopravy panuje stále větší konkurenční boj mezi jednotlivými společnostmi. V leteckém průmyslu se totiž angažují nejen čistě komerční firmy, působí zde i státní podniky. Na trh pronikají nízkonákladové společnosti, na druhý konec spektra míří zase aerolinky převážně z Asie, které ve velkém nasazují nejmodernější tipy letadel s přepychovými prvními třídami. Největší letadlo světa už dnes létá i do Prahy.

kolem-sveta-nahledovy

Velká konkurence vyúsťuje i v cenové války a tím pádem v různé akční nabídky, na jejichž základě vznikají internetové projekty, které se živí vyhledáváním výhodných letenek. Příkladem mohou být české HonzovyLetenky, český startup Kiwi (dříve SkyPicker) a další služby, kde naleznete tipy či vyhledávače akčních den.

Zkusit můžete i tradiční vyhledávače letenek typu Pelikán, kde si do celého světa můžete nalézt spoje, zarezervujte si letenky Hong Kong během minuty!

Bydlení: Trendem je sdílení zázemí

Podobná je situace i v oblasti bydlení. Pryč jsou doby, kdy jsme jezdili každý rok na stejné místo do toho samého hotelu, protože byl tzv. „prověřený“. Dnes si můžete na internetu vyhledat fotografie a hodnocení hotelů a penzionů po celém světě a během dne se rozhodnout, kam pojedete, aniž byste kupovali zajíce v pytli.

Na ceny navíc tlačí různé srovnávače, kde si můžete vybrat z cenových nabídek všech hotelů a penzionů v lokalitě, což opět má za důsledek plošné snižování cen. Navíc lze „číhat“ na speciální akční nabídky za zlomek ceny, třeba při nákupu last minute. Toto lze praktikovat i v „klasických“ destinacích jako při dovolené v Itálii, kdy vyhledáte v létě ubytování třeba jen den předem, pak už stačí jen vybrat si z výhodné nabídky letenek od Alitalia a vyrazit.

Nejnovějším trendem je pak sdílení ubytování přes služby jako CouchSurfing či AirBnb, kde bydlíte v soukromě vlastněných bytech, ať už sami či přímo s majiteli. Vybrat si můžete čistě dle svých preferencí.

Je vám na výletě samotným smutno? Výlety přejí seznamování

Cestování je tím nejlepším způsobem, jak nalézat nové známé po celém světě, často takové seznámení končí i krátkými románky, nebo dokonce láskou na celý život. A pokud se vám ani na dovolené nezadaří, pomůže seznamka pro singles.

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář