Kde bydlet v pohodlí domova při návštěvě Prahy?

Plánujete navštívit s rodinou naše hlavní město? Přinášíme vám tipy na cenově dostupné bydlení, ze kterého je to do centra k hlavním památkám i za zábavou jen několik minut.

Centrum Prahy patří z velké části zahraničním turistům

Ačkoli se o Praze často říká, že je zde život značně odlišný od zbytku České republiky, doslova to platí především o jádru města. Uličky plné turistů a lukrativní poloha zdejších nemovitostí postupně vytlačují rezidenty do okolních částí města. Obchody „denní potřeby“ jsou nahrazovány obchody pro turisty a historické byty se mění buď na luxusní apartmá, nebo na moderní kanceláře.

Hotel AbsolutumHotel Absolutum

Jádro města je se širším centrem skvěle propojeno hromadnou dopravou

Ačkoli místní ve změti předraženého zboží a služeb dokážou najít vzácná místa, kde za české ceny zažijete nefalšovanou Prahu a českou tvář centra metropole. Zažijte Prahu z pohledu Pražana i vy a rezervujte si boutique hotel mimo nejužší centrum. Nejenže tak velmi rozumně snížíte celkové náklady na svou dovolenou, ale zároveň budete bydlet v klidné rezidenční čtvrti spolu s místními. Oceníte okolní večerní klid, blízkou dostupnost českých restaurací s kvalitním jídlem za tuzemské ceny, ale díky takřka dokonalé pražské MHD nebudete ochuzeni ani o pozdní romantické procházky centrem hlavního města.

Holešovice – jedna z nejatraktivnějších lokalit

Doporučit můžeme například hotel v Praze 7 – Holešovicích. Holešovice v poslední době patří mezi nejvyhledávanější městské části i mezi samotnými Pražany. Historické činžovní budovy, drobné obchůdky provozované místními podnikateli, stejně jako rychle se rozvíjející moderní zástavba, kde své kanceláře mají největší české i zahraniční firmy, a unikátní poloha v srdci města uvnitř zákrutu řeky dělají z Holešovic čtvrť, kterou byste při návštěvě Prahy neměli minout.

Praha není jen plná stresu

Máte Prahu spojenou s tříproudovými tahy centrem města, na kterých se tvoří kilometrové kolony, obyvateli běhajícími po eskalátorech a nervózními turisty v úzkých uličkách? Praha naproti tomu nabízí i nepřeberné množství míst, ve kterých se můžete absolutně uvolnit. Začněte tím, že si pro místo svého pobytu zvolíte wellness hotel v Praze. Užijte si zdejší saunu, masáže, privátní koupele… A pak si vyjdete do jedné z mnoha desítek poklidných pražských kaváren, rozhlehlých parků, nebo na večerní procházku klidnou rezidenční čtvrtí, kde poznáte druhou tvář našeho hlavního města.

Relax v Praze

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář