Booking zájezdu uprostřed epidemie? Proč by ne!

Máte rádi zájezdy first moment? Milujete první slevy a jste zvyklí si plánovat dovolenou dlouho dopředu? Pak právě nastává váš čas. Cestovky spouštějí nové katalogy na sezónu 2021 a první rezervace na sebe nenechaly dlouho čekat bez ohledu na to, že se Evropa ocitá na vrcholu koronavirové epidemie.

Zájezdy last minute

Je booking zájezdu v této chvíli odpovědnou záležitostí? Na otázku, co bude za pár měsíců, vám teď neodpoví nikdo. Virus může zmizet stejně rychle, jako přišel, nebo se s ním společnost díky promoření už naučí žít a ve hře je i skutečnost, že bude v oběhu nové očkování. Jisté je jedno, hotely ani cestovní kanceláře svou snahu udržet klientelu nevzdávají a turistický ruch nechtějí nechat na holičkách. Nutno říct, že odvážným štěstím přeje. A dobrá pojistka vás zakryje v případě, že by něco nakonec neklaplo.

Co kryje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění na koronavirus sice nepočítá s možností pojištění storna zájezdu, ale ochrání vás v případě, že na dovolené skutečně onemocníte. Pojistné plnění se vztahuje na pokrytí veškerých léčebných výloh, jakožto možnost volitelného připojištění občanské odpovědnosti, zavazadel a úrazu. V nabídce je také připojištění rizikových sportovních aktivit a další. ERGO pojišťovna uhradí veškeré náklady, které cestovní pojištění pokrývá, a to včetně nákladů za lékařské ošetření spojené s případným onemocněním COVID 19.

zájezdy last minute

Stane se tak dokonce i na území, kam správní orgán doporučil necestovat v souvislosti s pandemií onemocnění COVID 19. Podmínkou je, že pojištěný dodržel místní pravidla určená pro vstup na území cizího státu či konkrétní oblasti.

Na co si dát pozor?

Pojištění se ale nevztahuje na případ karantény, tedy skutečnost, že v zahraničí uvíznete déle, než jste původně plánovali. ERGO vám neuhradí náklady na pobyt, ubytování, stravování, náhradní dopravu a ostatní náklady vzniklé bezprostředně v souvislosti s prodlouženým pobytem z důvodu karantény, ale je schopná vám automaticky prodloužit klasické cestovní pojištění, které se na covidovou karanténu nevztahuje. Pojištění na zahraničních cestách platí dál. Budete tedy nadále kryti na léčebné výlohy a asistenční služby, pomoc v nouzi, při rekreačních sportech, při ztrátě cestovních dokladů, budete mít nárok na letového asistenta, zubní ošetření, doprovázející osobu v případě hospitalizace nebo repatriace zpět do ČR. To je extra servis, co říkáte?

Líbí se vám článek? Doporučte jej přátelům:

Přidat komentář